fbpx

Артисти Рівненського МБК оригінально відзначили 50-річчя легендарної пісні “Червона рута”(ВІДЕО)

Діліться інформацією з друзями:

Артисти Рівненського міського будинку культури заспівали разом легендарну пісню Володимира Івасюка «Червона рута» та записали відео. Днями виповнилося 50 років з дня першого виконання цієї композиції.

Півстоліття ця пісня звучить на концертах, радіостанціях, за родинним столом і не втрачає своєї популярності. Це той випадок, коли як говориться у поезії Л.Костенко: «Як напишеш, так уже і буде…» Написана геніальним Володимиром Івасюком і приречена на успіх “Червона рута” – їй 50!

До речі, у вересні 1970 року на Театральній площі міста Чернівці у прямому ефірі телепрограми «Камертон доброго настрою» відбулася прем’єра пісні, яку виконував дует: сам автор і Олена Кузнецова. Путівку в життя пісні дав ансамбль «Смерічка» Левка Дутковського (солісти Назарій Яремчук і Василь Зінкевич, звукорежисер Василь Стріхович). Пісню повторили через тиждень у програмі «Студентський меридіан», але вже у візуальному супроводі, який зняли в серпні в Косові.

Пісня дала назву першому українському музичному фільму «Червона рута», зйомки якого розпочалися на початку серпня в Яремчі. У ньому її виконував Василь Зінкевич.

У 1971 році «Червона рута» увійшла до двадцятки переможниць першої радянської «Пісні року», яких визначали за листами слухачів та глядачів. На сцені «Останкіно» її виконали Назарій Яремчук, Василь Зінкевич і Володимир Івасюк. Невдовзі після цього потрапила на перші місця популярності в багатьох країнах Східної Європи.

За переказами, в Карпатах росте цілюща рослина з червоними квітами, за допомогою якої можна привернути до себе кохану людину. Дівчина, яка її знайде і зірве, буде щаслива в коханні. На Гуцульщині та Буковині серед місцевої молоді — як хлопців, так і дівчат — побутують звичаї виходу в гори після того, як зійде сніг.