fbpx

В Рівному відкриється виставка “Україна в Антарктиці” і відбудеться зустріч з полярниками

6 лютого о 14:00 у Рівненській обласній бібліотеці відбудеться відкриття унікальної фотовиставки «Україна в Антарктиці: дослідження та незламність», яку представлять полярники станції «Академік Вернадський».

Захід присвячений 28-й річниці з моменту, коли Велика Британія передала станцію Україні.

Антарктична фотовиставка – це спільний проєкт Міністерства освіти і науки України та Національного антарктичного наукового центру.

Як зазначають організатори, після початку повномасштабного вторгнення експозицію суттєво оновили: в ній відображений і вплив повномасштабної війни на українську антарктичну програму, і розвиток досліджень, що відбувся за останні роки.

Експозиція складається з 27 фото крижаного континенту та життя українських полярників та полярниць.

У відкритті виставки візьмуть участь полярники та представники Національного антарктичного наукового центру. Зокрема, зимівник-рекордсмен Юрій Отруба, який працював геофізиком у семи Українських антарктичних експедиціях, дві з яких очолював; рівнянин Павло Тарасович – радіоаматор та учасник п’ятої Української антарктичної експедиції, а також завідувач відділу міжнародного наукового та науково-технічного співробітництва Андрій Федчук.

Гості зможуть побачити цікаві речі, привезені з Антарктики, предмети побуту полярників, а ще поспілкуватись з науковцями. Планується також пряме включення зі станції.

Виставка експонуватиметься до 8 березня.

Довідково. Українська антарктична станція розташована на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови. Головне призначення станції – проведення наукових досліджень. Протягом року там працюють 12-14 полярників.

Джерела: Рівненська обласна рада, Рівненська обласна бібліотека

Читайте також: У Квасилові запрацював «Молодіжний простір»