fbpx
Незвичайна виставка-комікс відкриється у Рівненському органному залі

Незвичайна виставка-комікс відкриється у Рівненському органному залі

Діліться інформацією з друзями:

Це незвичайна виставка-комікс на підтримку музеїв та об’єктів культурної спадщини.

Виставка-комікс «Щоденник війни. Марісель і Панна Котта рятують культурну спадщину».

Через музейний продукт — графічну новелу (комікс), створений Одеським муніципальним музеєм особистих колекцій ім. Блещунова (Дім Блещунова), ми дізнаємося про реальні події — порятунок колекції Музею після повномасштабного вторгнення. Це досвід одеських музейників під час воєнного стану в лютому-червні 2022.

Мета проєкту — привернути увагу до порятунку культурної спадщини країни, розповісти світовій громадській спільноті не лише про реальні загрози у зв’язку з воєнними діями, а й про свідоме нищення росією об’єктів культури в Україні і, зокрема, в Одесі.

🐈‍⬛🐈 Хто ж такі Марісель і Панна Котта? Чи є в них реальні прототипи? Про це ви дізнаєтесь, побувавши на відкритті виставки. Під час події відбудеться зустріч із Марією Апрятовою — співавторкою та ілюстраторкою коміксу. Марія є завідувачкою відділу виставок Дому Блещунова. А розробила концепцію, ідею, сценарій графічної новели Олена Ілясова — головний зберігач музейної колекції та в.о. директора музею.

Зазначимо, що у червні 2023 комікс румунською вже був представлений в музеї історії міста Кишинів, де відбулася виставка у межах Днів культури України в Молдові. Комікс також показали і в шведському місті Мальме. В Україні комікс представили в Одесі, Львові, Ізмаїлі,Чигирині та Києві, а наразі покажемо і у Рівному.

Відвідати виставку можна з 1 по 20 червня у Органному залі(Мистецький цоколь, вул. Соборна, 137)

Щодня з 10.00 по 17.00.

1 червня 2024 о 17:30 відкриття виставки.

Читайте також: Рівненський органний зал запрошує на історичну екскурсію

  • Форум до Міжнародного дня біженців відбувся на Рівненщині
    Участь у заході взяли вимушено переміщені громадяни, представники громадських організацій, благодійних фондів, обласної та міської Рад ВПО. Символом заходу стали нагрудні знаки у вигляді голубок, адже саме ці птахи є уособленням миру.