fbpx
Орхідея.

Орхідея скидає бутони: причини та лікування

Діліться інформацією з друзями:

Якщо в орхідеї почали опадати квітки, то це може свідчити про неправильний догляд.

Орхідеї – дуже вибагливі та ніжні рослини, з якими у квітникарів часто виникають проблеми. Одна з найчастіших неприємностей – опадають квіти. Які цьому причини? Насамперед це неправильні умови росту. Рослина не любить протяги, низьку освітленість, прямі сонячні промені, сухе повітря та різку зміну температури.

Також квітки можуть опадати за недостатнього поливу і сухості листя. Не забувайте, що батьківщина фаленопсисів – вологі тропіки. Листя рекомендується протирати вологою тканиною, але категорично не можна обприскувати квітки і бутони – від цього вони можуть зів’янути.

Рослина дуже чутливо реагує на перестановки. Якщо орхідею перемістити навіть у межах одного підвіконня, то вона може скинути бутони від стресу. Тому без великої потреби фаленопсиси краще не чіпати, особливо під час цвітіння.

Орхідеї.
Фото: Steven HWG on Unsplash

Ще одна причина, чому орхідея скидає бутони – захворювання. Уважно огляньте проблемну рослину на наявність симптомів – плям, точок, згнилих частин, слідів борошнистої роси. В агромагазині вам допоможуть підібрати лікування. Також зараженим може виявитися ґрунт – у такому разі варто замінити субстрат.

Фаленопсиси рекомендується підгодовувати раз на 2-3 тижні спеціальним добривом. Ґрунт має бути досить поживним. Не нехтуйте підгодівлею, але також не перевищуйте зазначене в інструкції препарату дозування.

Орхідея може скидати бутони, якщо біля неї лежать перезрілі яблука або банани, гнилі фрукти і ягоди. Такі продукти виділяють у повітря етилен, згубний для квіток.

Джерело: УНІАН

Читайте також: В рамках “Фестивалю взаємності” театри з Чехії представлять свої вистави у Рівному