“За чесну та прозору митницю” – започатковано проєкт щодо оцінки роботи митниць

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

В рамках громадської ініціативи “За чесну та прозору митницю” започатковано проєкт щодо оцінки роботи митниць

Робота митних органів не перестає бути предметом суспільного обговорення, що передбачає пошук золотої середини між боротьбою з контрабандою та створенням комфортних умов для зовнішньоекономічної діяльності. Далеко не останню роль в цих процесах відіграє контроль з боку громадськості.

Нещодавно відбулася  презентація проєкту «Громадська оцінка роботи Волинської та Поліської митниць Держмитслужби». Мета проєкту – здійснити громадську оцінку роботи Волинської та Поліської митниць Держмитслужби, визначити успішні аспекти та недоліки в їх роботі, оцінити рівень поінформованості учасників ЗЕД щодо нововведень, які вводяться на митниці та підготувати відповідні рекомендації, спрямовані на поліпшення роботи зазначених митних органів.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Проєкт реалізується громадською організацією «Агенція міжнародної співпраці» в рамках підтримки Громадської ініціативи “За чесну та прозору митницю”. Заходи відбуваються за ініціативи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Підготовлені в рамках зазначеного заходу тези та рекомендації будуть  передані до Державної митної служби України для врахування при підготовці відповідних законодавчих актів.

За повідомленням начальника Поліської митниці Держмитслужби Сергія ПАНЧУКА, товарообіг  в зоні діяльності Поліської митниці та кількість учасників  зовнішньоекономічної діяльності, які здійснюють операції в зоні Поліської митниці, постійно зростають.

«Упродовж 2020 року товарообіг становив майже 70 млрд.грн., а кількість суб`єктів господарської діяльності, що  здійснюють  оформлення переміщених товарів через митний кордон України становить майже три тисячі. За рік митницею оформлено більше 325 тисяч митних декларацій, при цьому імпортовано товарів на суму 42,1 млрд. грн., експортовано на суму 27,9 млрд. грн.».

На завершення зустрічі представники громадськості та бізнесу подякували митникам за готовність до співпраці та запланували ряд заходів, зокрема опитування суб‘єктів зовнішньоекономічної діяльності  щодо виявлення проблем у ведені бізнесу та засідання круглого столу для їх обговорення та вироблення відповідних рекомендацій.

Мар’ян Года, Голова обласного відділення Асоціації платників податків

Діліться корисною інформацією з друзями: