Разом з дівчатами-волонтерками Юлія ГОНЧАРОВА за 2 роки організувала закупівлю і передачу до війська близько 13 тисяч індивідуальних аптечок зразка НАТО, а також медичні препарати, форму, автівки, дрони та оптичні прилади. Опікувалася підрозділами ССО, 73-м Морським центром спецпризначення. Організовувала збір коштів для протезування поранених бійців ССО з ампутаціями.
Юлія Гончарова допомагала підрозділам ЗСУ, НГ і ССО в зоні АТО й ООС з 2014 року. З 2014-го по 2016-й вона – голова медицини Волонтерського об’єднання ГО «Народний тил». Далі (2016-2018 рр.) – член Ради волонтерів при МОУ та координаторка волонтерів, які брали участь в роботі Комітету реформ Міністерства оборони, вірячи, що час змінювати систему і що ми зможемо побудувати армію Натівського зразка.
Під час пандемії Covid-19 Юлія стала головним координатором проєкту «Разом проти COVID-19» Всеукраїнської громадської платформи «РазомUA» в областях України, що об’єднала волонтерів у регіонах задля моніторингу та надання допомоги лікарям та лікарням і пацієнтам на місцях, збору коштів, закупівлі та передачі засобів індивідуального захисту і обладнання для лікарень, ШВЛ.
Попри те, що Юлія Гончарова після «Народного тилу» пішла на роботу, вона допомагала друзям-військовим упродовж всіх цих років. До активного волонтерства повернулася в лютому 2022-го.
З перших днів повномасштабного вторгнення активно допомагала підрозділам, що обороняли Київ та на всій лінії фронту. Наразі допомагає підрозділам ЗСУ, ТРО, СБУ, ГУР у забезпеченні медичними засобами, формою, оптичними приладами, трансаронтними засобами тощо. За останній рік придбано, відремонтовано та передано на фронт 27 пікапів і позашляховиків. Передала близько півсотні безпілотників та fpv, антени, маршрутизатори; медичних препаратів на суму близько 200 тисяч гривень; прилади нічного бачення та теплові приціли, засоби зв’язку; форму та взуття загальною вартістю майже 1,5 мільйона гривень, близько сотні пічок-буржуйок, запчастини для легкових автівок та важкої колісної техніки тощо. Приблизна вартість наданої за 2 роки допомоги перевищує 8 мільйонів гривень.
Дива стаються ще з 2014-го
«У мене часто таке буває, що розрахувалася за всі замовлення, на картці – нуль, – розповідає Юлія. – Аж тут приходить заявка від десантників: «Втратили всі дрони, треба коптер під Бахмут – на вчора». Ти сидиш і думаєш: «Господи, хай хтось привезе «мавіка» (квадрокоптер Mavic – «Н»)». Пишеш на фейсбуці, що потрібен дрон. Телефонує директорка клініки Оксана, яка нам допомагає весь час, і каже: «Ми давно не зв’язувалися з тобою. Назбирали грошей, хочемо передати тобі. Маєш якісь потреби?» І передає 3 тисячі доларів. Пише також український волонтер зі США, який готовий віддати дрон. І так я за 5 хвилин отримую два дрони!» – посміхається Гончарова.
Дива стаються з нею ще з 2014-го. «У будівлі «Народного тилу», – згадує Юлія, – були сходи. За теплої пори, коли не було роботи, волонтери виходили там посидіти, поговорити, хтось пив каву, хтось палив. Я сиджу і кажу: «Господи, хай хтось приїде і привезе мені 200 «целоксів» (кровоспинний препарат). Під’їжджає машина. І нам справді привозять 200 «целоксів»!»
Такі, як Юля, наближають нашу перемогу і змінюють світ на краще.
Вікторія ШИНКАРЕНКО
Редакція «Сім днів» у партнерстві із Центром ім. Анни Валентинович у Рівному проводить конкурс читацьких симпатій «Жінка, яка змінює світ». Проєкт співфінансується з Державного бюджету в рамках польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
Читайте також: Вольову жінку на фронті знають не інакше як Леді Ді.
- Молока в пляшках по 850 мл не буде: ціну будуть вказувати за літр та кілограмУ Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, який вводить в Україні європейські норми продажу продуктів. Ціна буде вказуватися за кілограм, літр та метр.