Кріп, який ми звикли додавати до супів, салатів чи на бутерброд, з давніх часів використовується в аюрведичній медицині.
Ця система використовує особливий підхід для покращення фізичного та психічного здоров’я. І не дивно, що кріп застосовували у стародавній медицині, оскільки він дуже корисний.
Зелень насичена протизапальними антиоксидантними речовинами, які запобігають пошкодженню клітин. Також відомо, що кріп здатен зменшити менструальний біль чи навіть пологовий. Дієтологиня Елізабет Барнс детальніше розповіла про всі переваги кропу.
Містить антиоксиданти
Як багато трав і спецій, так і кріп містить антиоксиданти, які відомі своєю протизапальною дією. Флавоноїди забезпечують підтримку імунітету та корисно впливають на здоров’я мозку.
Знижує холестерин
Захворювання серця є основною причиною смерті. Зі збільшенням холестерину в крові, ризики лише зростають. Високий рівень холестерину в крові підвищує ризик серцевих захворювань та інсульту.
Добавки кропу здатні мінімізувати накопичення холестерину в крові, який утворює жирові відкладення, котрі називаються бляшками, всередині артерій. Саме вони збільшують ризик інфаркту та інсульту.
Лікує діабет
Хронічний діабет підвищує деменцію, хвороби серця, депресію та ослаблює імунну систему. Кріп здатен зменшити рівень глюкози в крові, оскільки містить антиоксиданти. Дослідження показало, що добавка кропу справді вплинула на рівень інсуліну в крові та знизила його.
Зменшує менструальний біль
Дуже часто під час менструації, особливо на самому початку, жінки відчувають сильний біль. Дослідження показало, що кріп є настільки ж ефективним, як протизапальна таблетка.
Зменшує пологовий біль
Дослідження, в якому взяли участь 100 вагітних жінок, порівняло вплив вареного насіння кропу та окситоцину (гормон, який зменшує стрес). Виявляється, що жінки, які приймали кріп, відчували зменшену тривогу під час пологів, самі ж пологи були коротшими, ніж у групи жінок, які не приймали кріп.
В іншому дослідженні йдеться, що чай з насіння кропу зменшує пологовий біль. Утім, перш ніж приймати будь-які добавки чи настоянки, варто обов’язково проконсультуватися з лікарем.
Юлія ТУРЕЛИК
Читайте також: Досвідчені кухарі пояснили, чому не варто кидати пельмені в окріп
- Понад 5 тисяч теоретичних іспитів після самопідготовки прийняли Сервісні центри МВС РівненщиниУ 2024 році сервісні центри МВС Рівненщини провели 5187 теоретичних іспитів за результатами самостійної підготовки. Із них 1297 – складені з першої спроби.