fbpx
«Кровопивці» чатують не тільки в лісах Рівненщини

Застарілі правила боротьби з кліщами не працюють

Діліться інформацією з друзями:

Застарілі правила боротьби з наслідками укусу кліщів  можуть не спрацювати.

Весна, яка нарешті прийшла, час «сили» кліщів, їх підвищеної активності. Тож варто застерегти про небезпеку і тут застарілі прав.ила не завжди допомагають. Як вберегтися від укусів кліщів

Кліщі живуть у високій траві та кущах. Поширені чутки, що вони стрибають на людину з дерева. Це неправда. Кліщі стрибати не здатні. Вони відносяться до членистоногих, а не до комах. При цьому «мандрують» по своїй жертві (знизу вгору) досить повільно. Їх добре помітно на світлому одязі.

Поки ви рухаєтесь, кліщ у вас не вчепиться. Поживу почне шукати лише тоді, коли ви присядете відпочити. Чим довше кліщ перебуває на тілі (він ретельно і довго шукає місце укусу, обираючи ділянки з ніжною шкірою), тим більше ризиків, що він може інфікувати. Через кожні дві години оглядайте себе та дітей. Варто повторити перевірку й після того, як повернулися додому. 

Додаткова небезпека криється в тому, що укус кліща практично невідчутний, бо він виділяє при укусі анестетик. Тож варто використовувати захисні засоби – репеленти. Не зайвим буде обробити ними взуття та одяг зсередини. Для прикладу, шкарпетки.

Якщо вас вкусив кліщ. Забудьте про застарілі правила типу помазати кліща олією/лаком/вазеліном. Не треба його також самотужки викручувати чи випалювати. Для правильного видалення кліща вам знадобиться дієва зброя: пінцет із гострими кінчиками або спеціальна ручка-ласо (от нею якраз і можна кліща «прокрутити»). Придбати їх можна в аптеці або ветеринарних крамницях.

Щоб знизити ризики хвороби Лайма (а цією небезпечною хворобою можуть стати наслідки укусу), протягом 72 годин після ураження випийте таблетку антибіотика доксицикліну. Поради надає Центр із контролю та профілактики захворювань США (CDC). Це особливо доречно, якщо кліщ пробув на тілі понад 36 годин. Обов’язково перед цим порадьтеся з лікарем!

Текст підготовлений у співпраці з INSCIENCE у рамках проєкту «Бережи себе».

Читайте також: Рівень затоплення на Чернігівщині показав Дмитро Комаров