fbpx

Яку температуру потрібно знижувати, а яку ні?

Діліться інформацією з друзями:

Підвищення температури – еволюційний механізм захисту від патогенних мікроорганізмів. При контакті з вірусами, бактеріями і їх токсинами клітини імунної системи (лейкоцити) виробляють особливі речовини, які запускають запальну відповідь.

В умовах високої температури активніше виробляються антитіла і клітини захисту, пригнічується розмноження вірусів і бактерій. Багато збудники стають чутливими до антибактеріальних препаратів тільки при підвищеній температурі. Однак, дуже висока температура становить небезпеку для організму.

Гіпертермія вище 40˚C може привести до розвитку набряку мозку і порушення функцій життєво важливих органів. Порогової температури, при якій необхідно приймати рішення про прийом жарознижуючих засобів, вважається від 38˚C і вище. Але кожна людина по-різному переносить гіпертермію.

Тому слід орієнтуватися на самопочуття і наявність супутніх захворювань.

Особливо це важливо по відношенню до дітей. Підйом температури тіла вище 38˚C небезпечний для дітей перших 6 місяців життя, а також для дітей від 6 міс. до 3 років, що входять в групу ризику по розвитку фебрильних судом.

Відповідно до рекомендацій жарознижувальну терапію призначають дітям перших 3 місяців життя при температурі вище 38,0˚C, дітям старше 3 місяців (раніше здоровим) – вище 39,0˚C.

Дорослим пацієнтам з важкими захворюваннями дихальної, серцево-судинної і центральної нервової систем, протягом яких може погіршитися при лихоманці, показано зниження температури вище 38,0˚C.

Для молодих людей без супутньої патології прийом жарознижуючих препаратів показаний при 39,0˚C і вище.