Чи можна вилікувати гайморит за допомогою господарського мила? Отоларинголог пояснює, коли народні засоби можуть допомогти, а коли потрібна професійна допомога.
Cамодіагностика та самолікування можуть бути небезпечними.
Запитання читача: «Замолоду я переніс гайморит, і мені навіть робили прокол. А на початку зими хвороба повторилася, і лікар у поліклініці знову запропонував прокол. Але сусід дав рецепт мазі з господарським милом, і мені допомогло. Виходить, можна і так позбавитися гаймориту?»
Відповідає отоларингологиня Юлія Дєєва:
– Думаю, що у вашому випадку запальний процес у пазусі протягом кількох днів вирішився б і без «диво-мазі». Люди часто засовують у ніс усе, що завгодно: мило, алое, мед. Це особливо не допомагає, але хоч би не шкодить. Гірше, коли запалену пазуху починають гріти. Це все одно, що підлити олії у вогонь. Такі методи можуть тимчасово полегшити симптоми, але не вирішують основної проблеми.
Гайморит (або риносинусит) може виникати з різних причин від інфекцій до алергії. Найважливіший аспект лікування – це нормалізація відтоку слизу та гною з пазух. Якщо співустя, що з’єднує носову порожнину і верхньощелепну пазуху, заблоковано, то жодні домашні засоби, навіть найпопулярніші, не зможуть усунути причину. У таких випадках потрібна медична допомога, і можливо навіть оперативне втручання, як прокол.
Однак якщо причиною запалення є набряк слизової оболонки, без анатомічних порушень, то з ним можна впоратися за допомогою правильної медикаментозної терапії, і покращення настане, як тільки запалення зменшиться.
Дуже важливо пам’ятати, що самодіагностика та самолікування можуть бути небезпечними, особливо якщо симптоми гаймориту не проходять протягом декількох днів. Не забувайте, що лікар може точно поставити діагноз і призначити потрібне лікування, ґрунтуючись на обстеженні та аналізах.
Не варто сподіватися лише на домашні засоби, які можуть дати короткочасний ефект. Сучасна медицина пропонує набагато ефективніші способи лікування гаймориту, включаючи антибіотики, судинозвужувальні препарати та промивання носа, що дійсно допомагає прискорити одужання.
Марія МАТВІЙЧУК
Читайте також: Стереотипи вікових штампів ламає пенсіонер з Рівненщини
- Для пасічників запускають сервіс завчасного сповіщення “Є-Бджільництво”Мінагрополітики запускає перший етап системи «Є-Бджільництво» – електронний сервіс завчасного сповіщення про застосування засобів захисту рослин. З 10 лютого 2025 року в Державному аграрному реєстрі для суб’єктів господарювання буде доступний новий електронний сервіс завчасного сповіщення про застосування засобів захисту рослин…