fbpx

Як прискорити обмін речовин та покращити свою фізичну форму, – поради лікаря

Діліться інформацією з друзями:

Чому хтось їсть все, що забажає, і при цьому не страждає від зайвих кілограмів, а інші інтенсивно займаються спортом, чітко вираховують кожну калорію, проте вага стоїть на місці, ба більше, впевнено росте? Про це у своїй колонці на сайті НВ пише дієтолог та ендокринолог Наталія Самойленко.  

Звісно, відповідь на питання «чому» можна знайти в роботі гормональної системи та органів-регуляторів метаболізму: щитоподібної залози, наднирників, шлунково-кишкового тракту. Але зараз, не враховуючи ці фактори, розглянемо принципи способу життя та правила саме в харчуванні, які допоможуть нормалізувати, а в подальшому — прискорити метаболізм.

Режим

Воно об’єднує багато – від нічного інтервалу (гігієни сну) до відносин з їжею протягом світлового дня. Хаотичність – це тотожність швидкості обмінних процесів. При побудові планів на день обов’язково внесіть пункти «сніданок 07-08 година», «обід 13-14 година», «вечеря 18-19 година», за необхідності «перекус 10:00».

Крім прийомів їжі, не забувайте про рухливість та активність. Розвинена м’язова тканина важлива не лише в переміщенні у просторі, але й для процесів життєдіяльності. Що не можна сказати про жирову, яка нам беззаперечно необхідна, але в надлишку є тягарем (для метаболізму зокрема).

Додавайте порцію овочів до кожного основного прийому їжі

Вода

Доставка поживних речовин нашим клітинам, регуляція теплообміну, покращення травлення, виведення продуктів метаболізму — це лише частина користі ліків без рецепту під назвою «вода». Якщо не допиваєте свою норму, сповільнюється робота кишківника, крім того, організм починає компенсувати дефіцит затримкою рідини в організмі.

Не заміняйте чисту питну воду чаєм, кавою, соками. Оптимальна кількість обирається індивідуально, однак 1−2 склянки води вранці натщесерце та велика пляшка, випита рівномірно протягом дня — це чудовий вибір.

Продукти

Існує група продуктів, які здатні сприятливо вплинути на процес обміну речовин. По-перше, достатня кількість білка в раціоні. Це наш будівельний матеріал для мускулатури, роль якої було зазначено вище. Крім того, цей макронутрієнт вимагає більшої затратності енергії для розщеплення та засвоєння, тому мобілізація ферментативних ресурсів максимальна. Крім того, білок добре насичує і цим сприяє уникненню переїдання.

По-друге, урізноманітнюйте смак страв за допомогою спецій. Їх безліч. Однак хочеться підкреслити перевагу перцю чилі, який містить хімічну речовину капсаїцин, що пришвидшує процес травлення та має відношення до розщеплення жирової тканини.

По-третє, вживайте продукти, багаті залізом, цинком та селеном. Ці мікроелементи необхідні для належної роботи щитоподібної залози, яка безпосередньо впливає на швидкість обміну речовин. Включайте до раціону м’ясо (якщо немає протипоказань), морепродукти, бобові, горіхи (бразильські – рекордсмени по вмісту селену) та насіння (особливо гарбузове для поповнення запасів цинку).

І, нарешті, клітковина. Додавайте порцію овочів до кожного основного прийому їжі, вживайте сезонні ягоди та фрукти. Замініть гранолу або пластівці на цільнозернові крупи (гречка, пшоно, коричневий рис, кіноа). Створюйте середовище для розвитку корисної мікрофлори в кишківнику — вона впливає на наш психоемоційний стан, а не тільки на травлення.

Пам’ятайте, що емоційний фон — це також ключ до стрункого тіла.