Взимку організм потребує води, не дивлячись на холод. Немає норми, натомість є відчуття спраги.
В холодну пору року наш організм потребує води, не менше чим влітку. У спеку немає нічого кращого за склянку холодної води, щоб втамувати спрагу. А от в холодну пору змусити себе пити чисту воду складніше, бо ми надаємо перевагу гарячим напоям. Кава, чай ще й з цукром і калорійними добавками, компоти не можуть повністю відновити водний баланс організму.
Взимку наш організм теж втрачає вологу через теплий одяг, пересушене повітря опалювальними приладами. При низькій температурі нирки виводять рідину з організму швидше, ніж зазвичай, що також може спричинити втрату вологи. Ми їмо більш калорійну їжу, темп життя сповільнюється, стаємо менш рухливими, рідше буваємо на вулиці.
Тому своєчасне поповнення наших внутрішніх «водних запасів» допоможе краще виводити токсини з клітин, підтримати нормальну роботу всіх органів та систем, подолати хронічну втому, стрес.
Взимку не рекомендується перебувати в стані спраги й тим більше — зневоднення. Немає норми вживання води. Натомість є відчуття спраги, потреба у воді, яка залежить від температури й вологості повітря, рухової активності, психоемоційного стану. Не потрібно пити воду через силу, та якщо вам хочеться пити – не стримуйте себе. Не замінюйте воду солодкими напоями, вони навпаки провокують спрагу.
Надія ПРИШЛЯК
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Хірурга Гощанської лікарні оштрафували за сфальсифікований діагноз ухилянтуСуд виніс вирок хірургу Гощанської багатопрофільної лікарні Василю Заболотному за підробку офіційних документів. Обвинувачений сфальсифікував діагноз чоловіку призовного віку, за що отримав покарання у вигляді 3400 грн штрафу.