fbpx

Історія ліцею у Рівному відтворена класними журналами

Діліться інформацією з друзями:

Історія ліцею нараховує вісімдесят років. Саме стільки 5 лютого виповнилося Рівненському ліцею №7, навіть для навчального закладу – це ціла епоха.

Скільки всього відбулося за ці роки. Достатньо сказати, що за весь життєпис назва Рівненського ліцею змінювалася 5 разів.

Ліцей запрацював у 1944 році

А все почалося у 1944 році, коли через три дні після звільнення міста Рівного від нацистських загарбників школа відчинила двері для перших учнів. Уроки проходили у невеличкому двоповерховому приміщенні, яке знаходилось на тодішній вулиці Кірова. У школі на той час працювало всього 5 учителів.

У 1956 році учні та вчителі перейшли в новозбудоване приміщення, яке розташовувалося на вулиці Софії Ковалевської, 17 (на тепер – вулиця Гімназійна). А в 1958 році школа №7 отримала статус спеціалізованого навчального закладу з поглибленим вивченням англійської мови. Вже через рік англійська в школі вивчалася з першого класу.

Центр з вивчення англійської мови

У шістдесятих роках середня школа №7 стала центром з вивчення англійської мови в області. З лютого 1988-го по квітень 1991-й рік йшло будівництво нового приміщення, а у квітні 1992 року ЗОШ №7 святкувала новосілля, отримавши сучасну будівлю, зведену на місці старої школи. У липні 1994 року середню школу №7 було реорганізовано в навчальний заклад нового типу – гуманітарну гімназію з поглибленим вивченням іноземних мов.

«Наш заклад почав працювати одразу після того, як закінчилась війна, – говорить директор ліцею №7 Зоя МАКАРЧУК. – І були такі сподівання, що війни такого масштабу і взагалі ніякої війни не може бути. А ось, на жаль, так вийшло, що наші учні знову є дітьми війни».

Ліцей не відмовляється від свого «гімназійного коріння»

Сьогодні ліцей не відмовляється від свого «гімназійного коріння» й продовжує навчати понад 1200 учнів та учениць іноземним мовам на високому рівні. За останні роки ліцей став переможцем відкритого рейтингу популярності «Гордість міста» в номінації «Кращий загальноосвітній заклад». Навчальний заклад нагороджений Грамотою Управління освіти та науки Рівненської облдержадміністрації за ІІ місце в ІІ етапі конкурсу «Загальноосвітній навчальний заклад року». Крім того, є щорічним переможцем міського рейтингу «Кращий загальноосвітній заклад нового типу».

Високий рівень викладання іноземних мов зумовлений співпрацею з такими іноземними організаціями, як eTwinning Plus (Англія), PASCH (Німеччина), Pearson (Англія), Moda Polonia (Польща). Водночас налагоджені партнерські стосунки з індійськими школами BML Munjal Green Medows та Delhi Public School Ghaziabad. Кожного року учні та учениці беруть участь у написанні екзамену з визначення рівня німецької мови, у фото- та відеоконкурсах, а також написанні есе. Серед вихованців ліцею – понад 200 переможців конкурсів, які отримали від PASCH навчальні гранти на поїздки до Німеччини.

Ліцей, зі слів Зої Макарчук, планував святкування 80-го ювілею ще за декілька років, але ковідна пандемія та повномасштабне вторгнення росії в Україну дещо змінили плани адміністрації.

«У цей час, коли гинуть люди, діти, – каже Зоя Володимирівна, –  святкування недоречне. Тому ми не вживаємо слово «святкувати», натомість говоримо «відзначати». Ми не можемо у славний ювілей не згадати історію нашого закладу і тих людей, які тут працювали, і тих учнів, які тут навчалися. А серед заходів, які ми собі запланували, це насамперед благодійні акції. Вони триватимуть впродовж дуже довгого періоду часу. Це не один день і навіть не один тиждень, бо заходів вдосталь».

Йдеться, в тому числі й про подарунки для учнів та викладачів у форматі мотиваційних календарів, фотозону у холі ліцею, конкурс робіт з конструктора «Лего» «Школа майбутнього» для учнів 1-4 класів, проєкт від учнів 5-11 класів «Дорога до школи», спортивні змагання і фестиваль талантів. Найголовнішим подарунком є проєкт-фільм про історичні пам’ятки закладу.

Фільм про колекцію шкільних журналів

«Ми знімаємо фільм про дуже цікаву колекцію, яка зберігається в школі, – розповідає директор Зоя Макарчук. – Це колекція класних журналів. Наших. Так сталося, що всі журнали за всі вісімдесят років збережені в нашому шкільному архіві. Класні журнали багато про що розповідають. Про те, які предмети в які роки вивчали учні, які були системи оцінювання, хто навчав дітей та яку інформацію збирали про учнів у той час. Ми самі були дуже здивовані».

80 років сумлінної праці та подолання перешкод дали плідний результат для теперішнього ліцею №7.

Олександра ВОРОБЕЙ, студентка НУ «Острозька академія»

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги

  • Фейк: Хмельницька АЕС готова продавати електроенергію Польщі
    Ворожі та проросійські ресурси поширюють фото листа буцімто від АТ «НАЕК «Енергоатом», адресованого міністерці клімату та навколишнього середовища Польщі Пауліні Хенніг-Клосці щодо начебто готовності почати експорт електроенергії в Польщу. Верифікувавши інформацію в АТ «НАЕК «Енергоатом», Центр протидії дезінформації повідомляє, що…