fbpx

В Україну завезли каву заражену охратоксином. Викликає судоми й онкологію

Діліться інформацією з друзями:

Каву забруднену охратоксином А виявили в меленій каві завезеній з Італії.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує про отримання інформаційного повідомлення системи RASFF від 18 липня 2023 року № 2023.4690-fup2 стосовно виявлення охратоксину А в меленій каві.

Виробник кави: Gruppo Gimoka srl, Trezzano S/N, Італія, експортувалась з Австрії (оптовик: GUNZ Warenhandels GmbH, Mäder) до України.

Отримувач: ТОВ «ТД ГУРМАНДІЗ», вул. Костянтинівська 72, м. Київ, 04080.

Держпродспоживслужба в Чернівецькій області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції про необхідність вилучити її з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”.

Для інформації

Охратоксин Аорганічна сполука, похідна кумарину, мікотоксин з групи охратоксинів, що продукується мікроскопічними пліснявими грибами роду Аспергіл (Aspergillus ochraceus, Aspergillus carbonarius та ін.) і роду Пеніцил (Penicillium verru). Є контамінантом (харчовим забруднювачем), чим є серйозною загрозою для здоров’я та життя людини. Надзвичайно токсичний нейротоксин, потенційний канцероген для людини (група 2B), мутаген, тератоген та має сильну нефро- та гепатотоксичність, імуносупресор, викликає імунодефіцитні стани.

Шановні споживачі! У разі виявлення в обігу цієї продукції, повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за тел.: (0372) 553409 або звертайтесь до територіальних управлінь.

Фото з відкритих джерел.

Читайте також: На Рівненщині з’явилася нова державна мережа цифрового телебачення