fbpx

В Україну доставили 117 тисяч доз вакцини Pfizer (ВІДЕО)

У Міжнародному аеропорті «Київ» імені Сікорського приземлився літак, який доставив 117 тисяч доз вакцини Pfizer у межах глобальної ініціативи COVAX. У травні-червні Україна очікує на постачання ще 10 мільйонів доз цього препарату, але вже за прямим контрактом.

Про це повідомляє Громадське.

«Сьогодні Україна повноцінно приєдналася до великої сім’ї COVAX, оскільки отримала першу партію в межах цієї ініціативи», — зазначив на брифінгу головний санлікар Віктор Ляшко.

Завтра, 17 квітня, 29,5 тисяч доз вакцини розвезуть у регіони з дотриманням холодового ланцюга, температура зберігання вакцини становить мінус 60-70 градусів, після розморожування флакону препарат може зберігатися не більше 5 діб при температурі мінус 2-8 градусів за Цельсієм. Розвезення вакцини здійснює компанія Фармасот. 

А 18 квітня вже почнуться щеплення. Вакцину будуть транспортувати у спеціальних контейнерах із сухим льодом. 

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Вакцина прибула в спеціальних контейнерах, і спочатку доправиться на митно-ліцензійний склад, після розмитнення компанією-логістом буде розвозитися по Україні.

Цією вакциною в Україні будуть щепити людей у будинках похилого віку та працівників цих закладів. Потім — працівників Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби. Цю партію вакцини планують розділити на дві частини, щоб потім нею ж зробити друге щеплення.