fbpx

Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Діліться інформацією з друзями:

​​24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Глобальна ініціатива з ліквідації поліомієліту Всесвітньої організації охорони здоров’я разом з країнами-партнерами підсумовують виконання планів з викорінення дикого поліовірусу, що були сформульовані 1988 року на 41-й Всесвітній асамблеї охорони здоров’я. За понад три десятиріччя активної просвітницької діяльності та програм з вакцинації мільярди дітей змогли уникнути важкої хвороби. В цілому у світі досягнуто 99,9% скорочення передачі дикого поліовірусу. 

З 2022 року Глобальна ініціатива з ліквідації поліомієліту зосередиться на припиненні спалахів циркулюючих вакцинних поліовірусів, що виникають у недостатньо імунізованих громадах. 

Нагадуємо:

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Пам’ятайте: Запобігти небезпечній хворобі можна завдяки вакцинації! 

Щеплення від поліомієліту проводиться комплексно:

  • 1 доза — 2 місяць життя дитини
    2 доза — 4 місяць
    3 доза — 6 місяць
    4 доза — 18 місяць
    5 доза — 6 років
    6 доза — 14 роківБережіть здоров’я ваших дітей, робіть щеплення від поліомієліту:exclamation: