Хвороба Х – це гіпотетичне захворювання, яке з 2018 року внесли окремим пунктом до переліку захворювань в якості умовного позначення для можливої хвороби, яка може призвести для пандемії. Наразі відомо про близько 150 вірусів, які можуть призвести до цієї хвороби.
Про це повідомив Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.
«Умовне позначення хвороби Х – це те, що нам допомагає готуватися до майбутнього. Будучи гіпотетичним захворюванням, яке ВООЗ включило до переліку відомих найменувань на випадок позначення потенційного захворювання. І зараз ми маємо перелік із близько 150 різних вірусів, які можуть призвести до такого захворювання, ставши їх збудником. Але який саме із цих або, можливо, інших збудників до цього призведе, не знає ніхто в цьому світі», – пояснив представник ВООЗ в Україні.
Хвороба Х – це потенційна загроза, яку вчені всього світу спільно намагаються завчасно спрогнозувати, щоб миттєво застосувати всі наявні ресурси для збереження найголовнішого – життя людей.
Свого часу пандемія COVID-19 також була хворобою Х. Кожна країна зробила висновки щодо своїх систем охорони здоров’я і важливості міжнародної співпраці, обміну даними, технологіями й інноваціями.
Як готують систему охорони здоров’я країни до можливої нової пандемії
“Наразі у світі проводиться активна підготовка систем охорони здоров’я до можливої нової пандемії Х, епідемії або сплеску тих чи інших інфекційних хвороб. Україна також вживає активних заходів для того, щоб ця система за необхідності спрацювала належним чином. Так, наразі в підготовці до можливих викликів визначено три ключові компоненти готовності: люди, сильна лабораторна мережа та глобальне партнерство” – повідомив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
За словами Віктора Ляшка, зокрема за останні три роки в Україні реорганізували та вдвічі збільшили фінансування Центрів контролю та профілактики хвороби, залучивши 14 494 медичних працівників, покращується і матеріально-технічна база – як коштом державного бюджету, так і в співпраці з міжнародними партнерами. Окремо відбувається співпраця з глобальними партнерами – як із ВООЗ, так і зі структурами Європейської комісії.
За матеріалами Media Center Ukraine – Ukrinform і МОЗ України
Читайте також: На Рівненщині проводиться робота у напрямку комплектування військовозобов’язаних