У МОЗ повідомили, чи є в Україні новий штам COVID-19

Діліться корисною інформацією з друзями:

Епідеміологи звертають увагу на розповсюдження нового штаму коронавірусу (COVID-19) під назвою ХВВ.1.5, який вперше був виявлений у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 року. У МОЗ розповіли, чи виявляли такий штам в Україні.

За оцінкою американського Центру з контролю та профілактики захворювань, згаданий штам вже посідає друге місце після оригінального підтипу «Омікрон», або 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування коронавірусом у США.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

У ВООЗ повідомили, що новий штам коронавірусу XBB.1.5 вже виявили в 29 країнах.

Станом на початок січня нового штаму ХВВ.1.5 в Україні не виявлено, а ситуація з перебігом коронавірусу контрольована. Центр громадського здоровʼя постійно здійснює молекулярний епідеміологічний нагляд за SARS-CoV2, з початку такого нагляду вже було зроблено 928 секвенувань.

Як і раніше, вакцинація є головним засобом вберегтись від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нові підваріанти.

  • Якщо ви перебуваєте у безпечних умовах і маєте можливість звернутися до сімейного лікаря — не зволікайте і зробить необхідне щеплення проти COVID-19. Зараз в Україні є близько восьми мільйонів доз вакцини трьох типів: однодозова Johnson & Johnson, дводозові Pfizer (дитяча та доросла форми) і CoronaVac, — зазначив заступник міністра охорони здоровʼя Ігор Кузін.

Курс вакцинації включає одну дозу вакцини Johnson & Johnson або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Щоб продовжити захист, слід робити бустерну вакцинацію: першу — через 5 місяців, другу — через 4.

З початку кампанії з вакцинації 15,4 мільйона українців отримали дві дози вакцини проти COVID-19. Близько 12,4 мільйона не отримали першого бустера, тобто не мають повноцінного захисту.

Адреси та контакти найближчого центру або пункту вакцинації від COVID-19 можна знайти тут:  https://vaccination.covid19.gov.ua/list  або зателефонувати сімейному лікареві, педіатру чи в найближчу поліклініку.