fbpx

Травлення залежить від… постави

Діліться інформацією з друзями:

А ви знаєте, що живіт здуває не лише від вживання великої кількості овочів та клітковини чи нестачі корисних біфідобактерій в кишківнику? Однак є ще один важливий аспект, про який ми часто забуваємо: роль постави в травленні.

Звичне положення тіла в просторі, ваша поза впливає не тільки безпосередньо на хребет, а й на процеси травлення, – нагадують лікарі. Якщо постава правильна, то органи, розташовані в черевній порожнині, функціонують нормально. При неправильній позі відбувається зміщення, надмірне стиснення і погіршення робота і кровопостачання всіх внутрішніх органів, особливо шлунково-кишкового тракту.

Якщо стегна і таз не вирівняні, то створюються умови для зміщення хребців, це також підштовхує попереково-ободову кишку (найдовшу частину товстої кишки) вгору, до грудної порожнини. Таким чином погіршується перетравлювання їжі, в кишківнику накопичуються гази, виникає здуття живота.

Грудна клітка є «дахом» черевної порожнини і захищає її зверху. Коли ваші руки і плечі в нормальному положенні і спина випрямлена – ви дихаєте краще. При диханні рухи діафрагми вгору і вниз підтримують перистальтику, просувають їжу по травному тракту, впливають на відтік жовчі. Тому, наприклад, сидячи і згорбившись, можна спровокувати кислотний рефлюкс – закид шлункового кислого вмісту в стравохід ( «печію»), відрижку повітрям. У такій неправильній позі збільшена вірогідність метеоризму і запорів.

Правильна постава – це не просто красиво, вона потрібна для вашого доброго травлення.

Марія МАТВІЙЧУК