fbpx

Стріляє в спині – ні нахилитися, ні випростатися

Діліться інформацією з друзями:

З настанням весни багато хто береться до фізичної роботи – хтось на городі копає, інші вирішили в помешканні лад до свят навести. Саме тоді, після  незвичного навантаження, трапляються різні прикрості.

Буває, декілька днів неможливо нормально ні нахилитися, ні розігнутися. дуже болить і «прострілює» поперек, причому боляче навіть ходити і кашляти.

– Такий стан, – каже невролог вищої категорії Наталія ГОМОНЕНКО, – характерний для попереково-крижового радикуліту. Поширеного запального захворювання, що зачіпає нервові корінці спинного мозку. У гострій формі ця патологія проявляється дуже сильним, раптовим болем по ходу уражених нервових волокон який обмежує рухливість людини. У такому випадку страждає поперековий відділ хребта, але можуть страждати також шийний і грудний відділи. Додаткові симптоми – це порушення чутливості, відчуття оніміння, поколювання, «мурашок» на шкірі.

Біль при поперековій локалізації радикуліту, як зауважила невролог, нерідко «рикошетить» у стегно, сідниці або ноги. Найчастіше напад захворювання провокує підйом важких предметів або різка зміна положення тіла. Поштовхом для загострення недуги можуть стати стрес, переохолодження, тривале перебування у незручній позі. При цьому гострий процес нерідко переходить у хронічну стадію, для якої є характерним чергування періодів ремісії та загострення.

Якщо у вас немає можливості відразу звернутися до лікаря, – продовжує Наталія Гомоненко, – повністю виключіть фізичні навантаження і вживіть заходів щодо усунення гострого болю. Для цього підійдуть нестероїдні протизапальні засоби, які мають комплексну дію (можуть застосовуватися у вигляді таблеток, мазей і гелів), а також спазмолітики та міорелаксанти. 

Назви конкретних препаратів, зі слів лікаря, підкаже фармацевт у будь-якій аптеці.

Крім того, – веде далі невролог, – напад радикуліту вимагає дотримання суворого постільного режиму протягом кількох днів, при цьому ваш матрац має бути рівним і досить жорстким. Після усунення гострого болю рекомендованими є масаж та лікувальна фізкультура, по можливості – фізіопроцедури (електрофорез, ультразвук) для зняття набряку та запалення.

Коли у вас з’явиться можливість проконсультуватися з фахівцем, важливо зробити рентгенографію або МРТ поперекового відділу, встановити і пролікувати основне захворювання, що спровокувало запалення або защемлення нервових корінців. Якщо причину не встановлено – больові напади повторюватимуться.

Для запобігання розвитку радикуліту або його загострення при хронічній формі Наталія Гомоненко радить:

  • регулярно робіть гімнастику для зміцнення та розтягнення м’язів спини;
  • стежте за поставою, особливо коли ви змушені довго сидіти;
  • намагайтеся не підіймати важкі предмети, а якщо вам все ж таки доводиться це робити, напружуйте при ривку в першу чергу не спину, а ноги.

З активних видів фізкультури при хронічному радикуліті рекомендовані їзда на велосипеді, скандинавська ходьба і плавання.

Ірина КАДЧЕНКО

Читайте також: Компрес з алое від болю в спині