fbpx
Солоні огірки – 5 плюсів для здоров’я

Солоні огірки – 5 плюсів для здоров’я

Діліться інформацією з друзями:

Попри заклики їсти менше солі, виключати її з раціону не можна. Щобільше, солоні продукти (конкретно, огірки) можуть принести здоров’ю чимало користі.

Як повідомляє Medical answers, про те, якими плюсами володіють звичайні солоні огірки, розповіла експерт-дієтолог Меган Рузвельт. За словами фахівця, соління відрізняються досить низьким вмістом поживних речовин, але водночас в них присутні корисні бактерії.

Діють як пробіотики

Ферментовані солоні огірки діють як пробіотики, тобто, сприяють зростанню корисних бактерій в ШКТ, здатних поліпшувати травлення, запобігати діареї і запорам, знижувати ризик колоректального раку, захищати від розвитку алергії, не допускати розвитку негативних неврологічних процесів (депресії, тривожності, деменції).

Відновлюють електроліти

Ці солі, необхідні для здійснення активних функцій організму, вимиваються з нього при зневодненні, лихоманці, блювоті, а також після інтенсивних тренувань. Один з плюсів солоних огірків – їх розсіл допомагає відновлювати рівень електролітів.

Допомагають контролювати цукор в крові

Наявні наукові дані говорять про те, що соління, які готуються в розсолі на основі оцту, можуть допомагати контролювати рівень цукру в крові, уповільнює травлення після їжі.

Допомагають при м’язових судомах

За даними дослідження, опублікованого журналом Medicine & Science in Sports and Exercise, черговим плюсом розсолу з-під солоних ферментованих огірків для здоров’я є його властивість допомагати купірувати м’язові судоми. Імовірно, це відбувається через специфічні сигнали, які смакові рецептори посилають до нервових закінчень.

На закінчення експерт зазначила, що солоні огірки можуть стати відмінним доповненням до раціону за умови помірного вживання – надмірне споживання розсолу загрожує виникненням метеоризму, болю в шлунку і діареї. Якщо є такі проблеми зі здоров’ям, як діабет, порушення обміну речовин, подагра, гіпертонія, вживання солоних огірків дозволяється тільки після консультації з лікарем.

Читайте також: Квашені огірки – це чудо-ліки