Сімейну кімнату Рональда МакДональда  відкрили у Рівненській обласній дитячій лікарні

Діліться корисною інформацією з друзями:

Сьогодні у Рівненській обласній дитячій лікарні відкрили безкоштовну кімнату для дітей та батьків. Сімейний простір в лікарні створений завдяки благодійній організації «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні».

Це вже шоста  сімейна кімната в Україні, яку облаштувала благодійна організація.

Завдяки створенню такого простору батьки матимуть змогу бути постійно поруч із своїми дітьми, які потрапили в лікарню. Площа сімейної кімнати – 130 квадратних метрів. Тут є три окремі спальні, вітальня, кухня, ігрова кімната та окремі санвузли. Загалом достатньо місця, аби перепочити, поспілкуватися, погратися з малюком,  а також задовольнити свої базові потреби в гігієні, сні чи харчуванні.

Галина Соловей, директорка «Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні» розповіла про особливості створеної кімнати.

«Тут родини можуть мешкати в окремих кімнатах, харчуватися, приймати душ, проводити час в ігровій зоні та головне – бути поруч із своєю важко хворою дитиною в комфортних умовах, наче вдома», – зазначила Галина Соловей.

Сімейна кімната

Батьки зможуть тут безкоштовно переночувати та відпочити. Окрім того, немає обмежень у тривалості проживання родин. Батьки можуть користуватися кімнатою увесь час, допоки їх малюк проходить лікування.

«Тут навіть передбачено, що якщо дитинка в тяжкому стані,  реанімації на апараті ШВЛ, що в нас дуже часто буває, то батьки можуть знаходитись тут. У нас відкрито в реанімації вдень, але потім потрібно кудись піти. Умитися, приготувати їсти, тощо. У нас зараз лікується хлопчик після ДТП… Такі випадки, на жаль, постійні. Дитина може бути в реанімації тиждень, два, місяць. Батькам морально у цей період дуже важко, тому важливо аби вони мали куточок для відпочинку», – пояснив головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко.

сімейна кімната

сімейна кімната

На урочисте відкриття сімейної кімнати прибув  заступник міністра охорони здоров’я України Олексій Яременко.

«Ми пишаємося тим, що ворог не зупинив розвиток лікувальних закладів. Для нас пацієнт і сім’я пацієнта повинні залишатися в центрі уваги. Саме тому варто створювати приміщення та сервіси, які б допомагали родинам залишатися разом і лікувати  фізичні та моральні травми у комфортному середовищі. Досвід, який був набутий при відкритті кімнати, буде поширюватись у процесі відбудови закладів охорони здоров’я. Ми будемо рухатись до того, щоб у кожній лікарні з’явилися такі кімнати»,- прокоментував заступник міністра.

міністр здоров'я

Завітали на відкриття сімейної кімнати й керівники області: голова Рівненської ОВА Віталій Коваль та голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук.

«Діти – це наша основа і наш скарб. Важливо, щоб батьки завжди були поруч, тому філософія  фундації Рональда МакДональда саме в тому щоб діти відчували постійну підтримку та турботу. Сьогодні для нашої області це великий крок вперед і підняття рівня медичних послуг», –  прокоментував очільник ОВА.

Віталій Коваль

Сергій Кондрачук також подякував благодійній організації за створення сімейної кімнати.

«Щиро дякую усім причетним за актуальну для Рівненщини ініціативу, адже географія нашого краю є такою, що маємо доволі віддалені від обласного центру північні райони. Родини з цих населених пунктів точно будуть вдячні за таку можливість», – прокоментував Сергій Кондрачук.

До слова, Рівненська обласна дитяча лікарня щороку приймає на лікування понад 10 тисяч дітей.