Ми вже інформували про відкриття сімейної кімнати у Рівненській обласній дитячій лікарні. А зараз розповімо про її цінність через історію мами, яка першою сьогодні побувала в новоствореному центрі.
Пані Оксана потрапила до лікарні з новонародженою дитиною, через день після пологів. Малюк був у важкому стані, тому їх одразу направили до реанімації.
«Зараз нас перевели у неонатальному центрі і я знаходжусь в палаті поруч з нею. Це дуже добре, що відкривають такі кімнати для батьків і родин. Тепер мій чоловік зможе приїхати також. Він хоче бути поруч з нами, підтримати… У перші години, перші дні народження, діти дуже потребують батьківської підтримки. Особливо, коли мова йде про важкі діагнози. Потрібно бути постійно поруч, годувати крихіток кожні три години, наглядати. Мова йде про постійне перебування.»
За словами пані Оксани, відсутність такої кімнати була справжньою проблемою для родин, які проживають далеко від Рівного. Адже проїзд зараз не дешевий і це займає багато часу.
«Ми з Рокитного, а це зовсім неблизька дорога. Тому, якби у неонатальному центрі не було місць, ми просто не мали б куди піти, поки дитинка в реанімації. А тепер є місце, де батьки зможуть залишитися, переночувати, а головне бути поруч зі своїми синами та донечками. Умови дуже хороші, є де погратися з дітками, є місце для відпочинку, навіть просто прийти вмитися чи залишити якісь речі», – розповіла жінка.
Галина Соловей, директорка «Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні» розповіла, що організація існує уже понад 50 років у світі та 5 в Україні. Нині відкрито уже 5 сімейних кімнат у різних регіонах нашої країни, сімейна кімната при Рівненській обласній дитячій лікарні стала шостою.
«Проєкт розпочався три роки тому, тоді лікарня сама звернулася до фундації з проханням відкрити дитячу сімейну кімнату. Ми провели конкурс і на підставі його результатів обрали саме цей медичний заклад. Рівненська обласна дитяча лікарня приймає багато дітей з віддалених сіл та містечок і родинам маленьких пацієнтів важливо бути поруч. Деякі сім’ї не мають змоги їздити додому кожного дня», – пояснює Галина Соловей.
Окрім того, велике значення кімнат полягає у їх інклюзивності. Простір адаптований для дітей з інвалідністю.
«Тут усе оснащено для мам з маленькими дітками і для дітей з інвалідністю. Санвузл пристосований для людей у колясках, а скляна стіна на кухні, дозволяє мамам спостерігати за дитинкою у гральній кімнаті. Зараз це дуже важливо, адже ми повинні піклуватися про дітей з інвалідністю також, і створювати їм комфортні умови», – додала директорка.
Користь від створення сімейної кімнати підкреслив і очільник області. Віталій Коваль пояснив, що створення центру – це декілька додаткових робочих місць в Рівному. Адже Фундація офіційно найматиме адміністраторів, які зустрічатимуть батьків та допомагатимуть вирішити їх питання. До того ж влада планує і надалі провадити подібні проєкти у регіоні.
«Після відкриття подібних центрів ми не маємо права зробити крок назад. Ми постійно проводимо нараду з медичним сектором області і наше завдання сьогодні знайти можливості взаємодіяти із грантодавцями, благодійними фондами, державними інституціями, аби розвиватися і поліпшувати умови. Це не останній крок і не останній об’єкт. Далі буде!».
Читайте також:
Сімейну кімнату Рональда МакДональда відкрили у Рівненській обласній дитячій лікарні