fbpx

Шкільні психологи Рівненщини навчалися працювати з чутливими темами

Діліться інформацією з друзями:

Першими на тривожний стан учнів реагують шкільні психологи. Вони також навчають дітей бути стійкими до стресів, відновлюватися після травматичних подій.

У Рівному відбувся семінар для фахівців психологічної служби.

Як розповіла заступниця начальника Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення РОДА й регіональна координаторка програми ментального здоров’я Олена Гандзюк, в закладах освіти Рівненщини працює майже тисяча фахівців психологічної служби. Серед них:

  • 62% – практичні психологи,
  • 28% – соціальні педагоги,
  • 5% – надають послуги в інклюзивно-ресурсних центрах.

Під час навчального семінару йшлося, в тому числі й про ментальне здоров’я учасників освітнього процесу, було обговорено особливості комунікації з батьками та рідними. Розглянули симптоми: депресії, гострої реакції на стрес, тривоги, розладів, пов’язаних з вживанням психоактивних речовин, інші скарги на стан ментального здоровʼя.

Нагадаємо, що в Рівненському обласному центрі психічного здоров’я торік була надана психіатрична допомога 47 тисячам осіб. Окрім того, у Центрі ментального здоровʼя з початку року проведено 210 консультацій, у тому числі для дітей. Денний центр соціально-психологічної допомоги торік відвідало 92 дитини, надано близько дві сотні послуг, а вже цьогоріч – 72 неповнолітніх та надано сотню консультацій.

Джерело: Рівненська ОДА

Читайте також: В комунальних закладах охорони здоров’я Рівненської МТГ проведуть фінансовий аудит