fbpx

Що потрібно для гарного самопочуття

Діліться інформацією з друзями:

Правило тисячі годин полягає в тому, що для гарного самопочуття потрібно перебувати на свіжому повітрі щонайменше три години щодня або мінімум 1000 годин на рік.

Адже сонячне проміння – це не лише вітамін Д, а й багато інших корисностей: починаючи з оксиду азоту NO (він знижує тиск) до проопіомеланокортину, який регулює апетит і стимулюю розщеплення жирів.

Сучасна людина, на жаль, досить далека від правила тисячі годин. Адже більшу частину дня ми проводимо в офісах та квартирах, їздимо автівками чи громадським транспортом. Навіть похід за продуктами багатьом замінили служби доставки.

Сонячне проміння надзвичайно важливе для підтримки циркадних ритмів. Це своєрідний внутрішній годинник людини. Коли він збивається чи виходить з ладу, страждають не лише сон, а також психіка і травлення. А ще – імунітет до таких хвороб, як рак.

– Навіть у похмурий день яскравість сонця (більше ніж 1000 люксів) вища, ніж в добре освітленій кімнаті, – наголошує лікар Андрій Беловешкін. – Чим більше сонця вдень, тим кращий нічний сон. Світло важливе і для гарного самопочуття, адже воно стимулює виробництво гормонів серотоніну та дофаміну. Впливає навіть на ріст. Для прикладу, в людському оці є особливі дофамінові нейрони, які регулюють розвиток очного яблука. Тож при нестачі світла прогресує короткозорість. І, до речі, єдиний науково обґрунтований спосіб профілактики цієї вади – більше часу проводити на сонці.

Та на цьому переваги сонячного світла і свіжого повітря не закінчуються. Адже, перебуваючи на вулиці, ми автоматично більше рухаємося, менше їмо, бачимо і спілкуємося із собі подібними, а не з гаджетами. Милуємося деревами та рослинністю, а отже, насолоджуємося чистим повітрям. Ймовірно саме тому рівень вітаміну Д може бути пов’язаний із меншими ризиками захворіти. Отож частіше згадуйте про правило «тисячі годин», бувайте на вулиці, гуляйте – це корисно для вашого здоров’я, – наголошує лікар.

Ксенія БОЙКО