Рівнянам пояснили, як відстояти своє право на щеплення

Діліться корисною інформацією з друзями:

Якщо вам відмовляють у щепленні — не погоджуйтесь, – у міністерстві охорони здоров’я пояснили алгоритм дій для тих, хто дбає про своє здоров’я і прагне зробити вакцинацію.

Найперше слід запитати та занотувати ім’я, прізвище, по батькові та посаду медичного працівника, який відмовляє у вакцинації, а також про причину таких дій.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Нагадуємо, що відсутність декларації з лікарем або місцевої реєстрації прописки не може бути приводом для відмови. Наполягайте, що це незаконно.

Якщо заради вас не хочуть відкривати новий флакон коронавірусної вакцини, адже немає інших охочих, посилайтеся на лист МОЗ від 2 лютого 2022 року керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я ОДА про те, що відкривати флакон із багатодозною вакциною можна з приходом першого пацієнта.

Якщо вирішити питання так і не вдалося:

  • Зверніться до головного лікаря (керівника) медзакладу і поясніть суть проблеми.
  • Якщо це не допомогло, пишіть офіційну скаргу до департаменту/управління охорони здоров’я вашого міста чи області. Контакти — https://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja
  • Скаргу також можна подати, подзвонивши в контакт-центр МОЗ — 0 800 60 20 19, або заповнивши електронну форму за посиланням https://moz.gov.ua/zvernennja-gromadjan

Важливо! Усі щеплення за Національним календарем щеплень в Україні (https://bit.ly/MOZ_kalendar) та вакцинація від коронавірусу є безоплатними в державних чи приватних клініках України, які мають договір із Національною службою здоров’я.