fbpx

Рівненський косметолог радить, як зберегти те, що є

Діліться інформацією з друзями:

Уявіть, що вам подарували ексклюзивний костюм, в якому ви абсолютно чарівні. Для того, щоб він прослужив вам якомога довше, ви почнете доглядати за ним відразу ж, а не станете чекати появи плям і зачіпок, вірно?

Ось і піклуватися про збереження молодості шкіри потрібно починати, коли вона ще свіжа і пружна. Я хочу, щоб жінки залишалися прекрасними все своє життя, тому підготувала для вас короткий посібник з догляду за молодою шкірою – після 25 років. Отож, поговоримо про те, як зберегти те, що є.

Правило № 1. Зберегти ту свіжість і пружність, яка дарована природою

Ви ще молоді і прекрасні, тому вам не потрібні засоби, «які надають здорового вигляду», розгладжують зморшки, підтягують і взагалі призначені для якихось кардинальних змін у зовнішності. Ваше завдання – зберегти ту свіжість і пружність, яка дарована природою. Що потрібно робити? При оцінці необхідності того чи іншого засобу, лайфхака, процедури запитайте себе: він зберігає або змінює? Якщо друге, то відкладіть це років на 10, не менше.



Правило № 2. Не допускати пересихання!

Зволоження – це мантра, з якою ви тепер повинні прокидатися і йти по життю. Зволоження в режимі 24/7/365, зсередини і ззовні. Перші візуальні вікові зміни пов’язані саме з тим, що шкіра втрачає вологу. Ми не можемо відмінити цей процес, але уповільнити його цілком реально.

Що потрібно робити? На вашому туалетному столику повинні з’явитися засоби з гіалуроновою кислотою та іншими зволожуючими компонентами, а в сумочці – міст-спрей.

І завжди пам’ятайте про підтримку водно-сольового балансу. Ви можете розраховувати свій індивідуальний добовий об’єм рідини самостійно з розрахунку 30 мл/кг, звичайно ж якщо немає ніяких проблем зі сторони сечовидільної системи!

Особливо розсіяним і зайнятим прийдуть на допомогу нагадування на смартфоні або спеціальні додатки (iOS, Android). А для конт­ролю вмісту води в організмі можна придбати домашній аналізатор складу тіла.

Правило № 3. Руками не чіпати!

Наша краса протистоїть таким потужним силам, як час, гравітація, погана екологія та інші негативні зовнішні фактори.Отже, нема чого ускладнювати їй завдання і нищити здоров’я шкіри власними руками. Це не про вас? Окей, згадайте, коли ви в останній раз доторкнулися до свого обличчя – підперли долонею підборіддя або почухали ніс… А перед цим в руках був смартфон, або кермо автомобіля, або… та що завгодно. Головне, ви перенесли на обличчя бруд. А може, ви ще й спите на животі?

Що потрібно робити:

  • Відучити себе торкатися обличчя без особливої необхідності.
  • Не тріть очі навіть чистими руками – ви можете травмувати шкіру повік.
  • Придбайте шовкові наволочки і міняйте їх 1–2 рази на тиждень – вони більш делікатно ставляться до вашого обличчя, аніж бавовна або сатин.
  • Після вмивання злегка протріть обличчя рушником, не розтираючи обличчя.
  • Виробіть звичку тримати телефонну слухавку на відстані від лиця.
  • Будь-які механічні маніпуляції зі шкірою повинен проводити косметолог або ви самі, але тільки після консультації з лікарем-дерматологом і відповідно до його рекомендацій.

Правило № 4. Захищайтеся від сонця.

Скільки б не говорили косметологи і дерматологи про шкоду засмаги, але заради бронзової шкіри деякі спокусниці готові піти на будь-який ризик. А між тим спектр UVA, який проникає в глибші шари шкіри (в порівнянні з UVB), при постійному впливі на шкіру здатний потоншувати дермальний шар – той самий, що забезпечує структурну підтримку шкіри. Коли дерма слабшає, верхній шар – епідерміс – починає буквально сповзати. Все ще не готові відмовитися від засмаги? Тоді постарайтеся хоча б мінімізувати ризики.

Що потрібно робити:

  • Запам’ятайте головне правило: як тільки довжина вашої тіні стає меншою від вашого зросту, це сигнал про те, що час сховатися від сонця.
  • Подбайте про придбання якісної косметики з серії «до і після засмаги».
  • Підсильте в 1,5–2 рази інтенсивність зволожуючих процедур – звичайної програми вже буде недостатньо.
  • А найкраще полюбити свій природний відтінок шкіри і берегти його за допомогою хорошого сонцезахисного крему і крислатих капелюхів.

Правило № 5. Відмова від шкідливих звичок!

Шкідливі звички тому і називаються так, що завдають шкоди нашому здоров’ю. А оскільки шкіра швидко реагує на неполадки в організмі, то від згубних пристрастей страждає і наша краса. Після 25 років ви вже сформована особистість, вам немає потреби шкодити собі з підліткових «міркувань» (щоб виглядати круто, щоб вписатися в компанію і т. п.). Тому можна розслабитися і робити тільки те, що принесе користь особисто вам.

Не варто починати нове життя з понеділка – мало хто здатний різко розвернутися на 180 градусів. Такі спроби часто призводять до невдачі. Починайте потроху. Наприклад, якщо звикли не спати до пізньої ночі і хочете нормалізувати режим сну, для початку навчіться лягати в один і той самий час, нехай це буде навіть 2:30, стежте, щоб не засиджуватися до 2:35. Коли звикнете до дисципліни, зможете пересунути час відбою на більш ранній. У мережі можна знайти багато технік по боротьбі зі шкідливими звичками – виберіть ту, що підійде вам.

Ірина Волкова,
лікар-косметолог

Р.S. З усіма порадами і рекомендаціями рівненського лікаря-косметолога Ірини Волкової охочі можуть ознайомитися на її сторінці у ФБ.

Щоб постійно бути в курсі новин підписуйтеся на наш Telegram