fbpx

Рівненська “первинка” вже має власний кисневий концентратор

Діліться інформацією з друзями:
Кожен день МОЗ друкує статистику захворюваності в Україні та регіонах. Скільки захворіло, скільки вилікувалося, яка кількість українців перебуває в лікарнях. Але є ще одна статистика, яку ми не завжди бачимо, або навіть так – бачать лише ті хто має хворих у сім’ї.
Це статистика тих хто потребує кисневої підтримки після виписки з лікарень. В своїх дописах рівненська волонтерка Вікторія Шинкаренко майже щодня розповідає скільки хворих звернулися до неї, щоб отримати кисневий концентратор на якійсь час, щоб підтримати своїх родичів після хвороби. Сьогодні вона теж розмістила на своїй сторінці у Фейсбук таку інформацію.
 – Станом на 10 годину ранку кисневий попросили 6 чоловік, одним дала моб інших фондів. Хвору з КНП “ЦПМСД “Ювілейний” Рівненської міської ради забезпечила кисневим її сімейний лікар, супер що на первинці є кисневий, це єдина поліклініка в місті яка має кисневий концентратор для своїх хворих. – йдеться в повідомленні Вікторії.
Про кисневий концентратор, якій є на “озброєнні” у ЦПМСД “Ювілейний” написала його очільниця Вікторія Покоєвчук:
– Коротко про наш кисневий концентратор. Наказ МОЗ 2857 від 10.12.2020р. вчасно вніс корективи щодо табеля оснащення закладів охорони здоров’я, які надають первинну меддопомогу. Отже, кисневі концентратори відповідно до потреб, мають право бути і на первинному рівні. Наш апарат надавав живильний кисень уже 336 годин. 7 пацієнтів під наглядом сімейних лікарів лікувалися вдома (з різних об’єктивних причин не були госпіталізовані) і успішно здолали Covid19. Підключають апарат і пояснять родичам як користуватися – медпрацівники чергового кабінету. – йдеться в повідомленні Покоєвчук.
Вікторія Покоєвчук вважає, що на фоні стрімкого росту захворюваності, кожна можливість меддопомоги має бути використана. І хоч кисень необхідний на етапі госпіталізації, відмовлятися від допомоги на дому не варто.
Пам’ятаємо, що киснева підтримка потрібна не тільки при Covid19. І серцева і легенева недостатність при хронічних захворюваннях потребує кисню. Ми тільки починаємо працювати з концентраторами – додала очільниця Центру “Ювілейний”.
В коментарях Світлана Шаталова, заступниця Міністра охорони здоров’я України розповіла, що вчора на Бюджетному комітеті погодили  спрямування 693 млн грн для регіонів на концентратори для первинки.
Сподіваюсь на первинку ❤ ми всі разом і ми точно впораємось! А Ви, Вікторіє, великий молодець і приклад для багатьох) – наголосила заступниця.