fbpx

Рівень споживання антидепресантів в Україні значно зріс

За статистикою понад 90% опитаних українців мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, а понад 50% перебувають у зоні ризику розвитку труднощів, повʼязаних із психічним здоровʼям.

Рівень споживання антидепресантів у 2022 році значно зріс. А на безрецептурні заспокійливі засоби українці щомісяця витрачають близько 300 млн грн. Це дані аудиту ресурсів системи надання послуг у сфері психічного здоров’я, проведеного в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» 

Отже, як рекомендує МОЗ, варто приділити більше уваги власному психічному здоровʼю та, можливо, звернутися до спеціаліста, якщо:

  • ваш психічний стан позначається на повсякденному житті;
  • буденні речі, які раніше завжди виходили легко, тепер викликають складнощі;
  • ви переживаєте велику кризу в житті, яка порушує рівновагу вашого психічного здоров’я;
  • виникають труднощі у навчанні, спілкуванні в сімʼї, з колегами, оточенням.

Психічний стан, як твердять медики, впливає на фізичне здоровʼя та загалом на кожну зі сфер нашого життя. Все, що ми робимо, думаємо чи говоримо, кожна з наших дій та емоцій напряму залежить від того, в якому психічному стані ми перебуваємо.

Не варто думати, що це неважливо або сподіватися, що «саме мине». Адже, на переконання лікарів, легше запобігти розвиткові серйозних розладів, ніж потім долати їх.

Чим раніше людина отримає кваліфіковану допомогу, тим більша ймовірність, що вона зможе впоратися зі своїм станом.

Читайте також: Весь час хочеться спати — зверніться до психотерапевта

  • Рівненську баскетболістку Олександу Тинщук визнано MVP тижня
    Два матчі у вищій жіночій лізі зіграла «Збірна Рівненської області-БК «Рівне-ОСДЮСШОР». В столиці суперницями рівнянок став столичний «КСЛ-Київ-Баскет». Лише в першій грі киянки зуміли вчинити опір гостям – після першої половини гри перевага підопічних Вячеслава Ковалевського складала лише три … Read more