fbpx

Разом чи окремо: лікарі розповіли, як краще спати подружжю

Діліться інформацією з друзями:

Через незручності під час сну між подружжям спалахує в середньому 167 сімейних сварок на рік. Здавалося б, така ніби й дріб’язкова схильність перетягувати ковдру на себе під час сну є однією з головних причин для сварок між подружжям. А кожна десята пара може навіть розпастися через те, що хтось із партнерів прокидається вночі через холод.

З цим, мабуть, хоч раз та стикалася кожна доросла людина. Прокидаєшся вночі від холоду і розумієш, що ковдру на себе перетягнув той, з ким ти ділиш постіль. Як з’ясували англійські соціологи, серед британців на туманному Альбіоні перетягування ковдри з головних причин для влаштування сімейних сварок є другою після хропіння.

Хоча найкращим вирішенням подібної ситуації стала б покупка другої ковдри. Десять відсотків учасників опитування заявили, що підуть на розрив зі своїми половинками, якщо ті не припинять регулярно перетягувати ковдру на себе. У кожній десятій парі, виявляється, такі конфлікти трапляються по два рази на тиждень, а то й частіше.

В опитуванні, проведеному на замовлення мережі готелів Великої Британії, взяли участь 2000 чоловік, які перебували у шлюбі або у стійких цивільних стосунках зі спільним проживанням. Половина учасників опитування страждає через хропіння партнера по ліжку, а 20 відсотків у результаті хропіння втрачають щоночі по дві години сну. Це найпопулярніша причина сімейних сварок.

Серед інших причин (крім хропіння і перетягування ковдри) називали: дозвіл дітям спати в ліжку батьків; сон на «чужій» половині ліжка (якщо партнер перекочується туди під час сну); дотики холодними ступнями чи холодними руками до теплої шкіри; лампа, що світить по ночах, бо чоловік чи дружина читають книгу.

Психологи підрахували, що в середньому через незручності під час сну між партнерами спалахує по 167 сімейних сварок на рік. Втім, за бажання, всі ці проблеми вирішуються. Зазвичай чоловік і дружина сплять або на одному ліжку під двома ковдрами, або у двох ліжках. А дехто взагалі перекочовує в іншу кімнату, щоб спокійно почитати чи подивитися вечірні програми по телевізору. Є й такі унікальні пари, які сплять у різних квартирах чи домах. Частіше це трапляється у зрілому віці, коли подружжя отримує житло у спадок.

Iрина ЗОНОВА