fbpx

Психоз — яскравий прояв психічного захворювання

Діліться інформацією з друзями:

Експерти розповіли про психоз, за якими ознаками можна визначити погіршення психологічного стану людини.

Психоз — яскравий прояв психічного захворювання, що розвивається зазвичай на тлі ендогенного захворювання. У психозів є очевидні симптоми, які проявляються в порушенні поведінки, через те, що у свідомості людини сприйняття реальних подій спотворено.

Багато ознак захворювання можна розпізнати задовго до явного прояву хвороби. І хоча провісники психозу не професіоналу важко побачити, близьких повинні насторожити зміни в характері людини, що проявляються дратівливістю, нервозністю, безсонням, втратою апетиту, поганими думками й т. д.

Характерних ознак психозу кілька. Це, в тому числі зниження працездатності або, навпаки, зайва фізична активність; постійні коливання настрою; зниження концентрації уваги; нав’язливі страхи і необґрунтована депресія.

Близьких має насторожити зміна звичок члена сім’ї. Наприклад, невластиве йому прагнення до самоти, підозрілість, проблеми в спілкуванні, повний вихід «в себе», різка зміна інтересів. Зміни сприйняття кольору, запахів, звуків – теж привід звернутися до лікаря.

Між поняттями психоз і шизофренія нерідко ставлять знак рівності, що зовсім невірно, бо психотичні розлади можуть зустрічатися при деяких психічних захворюваннях. Наприклад, при хворобі Альцгеймера, старечому недоумстві, хронічному алкоголізмі, наркоманії, епілепсії і т. д.

Медики нагадують, що при перших насторожуючих ознаках зміни психіки потрібно звертатися до фахівця і не займатися самолікуванням.

Читайте також: На території Рівненщини ускладнені погодні умови