fbpx
Під час семінару-практикуму для психологів у Рівному.

Психологів Рівного навчали, як допомогти дітям, які пережили втрату

Діліться інформацією з друзями:

Першими на тривожний стан учнів реагують шкільні психологи. Вони також навчають дітей бути стійкими до стресів, відновлюватися після травматичних подій.

Розуміючи важливість допомоги дітям, які пережили втрату, з ініціативи секретаря Рівненської міської ради Віктора Шакирзяна у Рівному провели семінар-практикум на тему: Психологічна підтримка дітей, які навчаються в загальноосвітніх закладах Рівненської громади, рідні, яких загинули під час воєнного вторгнення рф.

Віктор Шакирзян.

“Наша громада робить все можливе, аби допомогти нашим воїнам у їхній боротьбі, допомогти, в першу чергу, дронами й обладнанням, яке дозволить зберегти життя наших Героїв. Але маємо сьогодні втрати, з початку повномасштабного вторгнення у 2022 році наша громада втратила чимало воїнів, – говорить секретар Рівненської міської ради, виконувач міського голови Рівного Віктор Шакирзян. – Це велика трагедія для нашого міста в цілому і неймовірна трагедія для рідних і близьких. Тож, сьогодні ми маємо зробити все можливе, аби допомогти родинам полеглих воїнів, підтримати їх у цей скорботний момент і чи найважливіше – це діти загиблих, їм найважче впоратися з втратою батька, чи брата, впоратись з втратою рідної людини”.

Психосоціальні послуги повинні бути там, де людина проживає або навчається. Саме тому проведення такого практичного семінару є надзвичайно актуальним. Психологи наголошують, що готові приділити діткам, які пережили втрату, максимум уваги та надавати всебічну допомогу.

Олена Гандзюк.

“Нині у закладах освіти Рівненщини працює майже тисяча фахівців психологічної служби. Серед них: 62% – практичні психологи, 28% соціальні педагоги, 5% – надають послуги в інклюзивно-ресурсних центрах», – повідомила Олена Гандзюк, заступниця начальника Департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення РОДА Олена Гандзюк.

Під час семінару йшлося, в тому числі, й про ментальне здоров’я учасників освітнього процесу, було обговорено особливості комунікації з батьками та рідними. Розглянули симптоми: депресії, гострої реакції на стрес, тривоги, розладів, пов’язаних з вживанням психоактивних речовин, інші скарги на стан ментального здоровʼя.

Серед спікерів – генеральна директорка КП “Рівненський обласний центр психічного здоров’я населення” РОР Людмила Країнська та керівниця КЗ “Денний центр соціально-психологічної допомоги” РОР Олена Бобровська. Окрім того, до навчань також доєдналися практичні психологині цих закладів – Романа-Олександра Волчецька та Олена Лобашова.

Організатори кажуть, що такі заходи повинні відбуватися на постійній основі.. Від міста для психологів навчальних закладів готові запрошувати нових фахових спікерів та проводити навчання, щоб максимально надати кожній дитині фахову психологічну допомогу та підтримку.

Катерина Марчук.

“Впевнена, що кожен з вас має чим поділитися одне з одним. Адже практично усі ви вже мали досвід роботи з дітками, які пережили втрату, чиї батьки в полоні, воюють, то ж такі зустрічі ми будемо продовжувати, – говорить депутатка Рівненської міської ради Катерина Марчук. – Ми готові запрошувати спікерів, щоб поглиблювати знання. Адже діти – це найцінніше, що ми маємо і заради їх і нашого майбутнього працюємо на перемогу.

Підтримка родин та дітей полеглих захисників України – в пріоритеті!

Наша громада робить усе можливе, аби допомогти нашим воїнам у їхній боротьбі з ворогом, а тут, в тилу максимально підтримувати тих, хто пережив втрату та допомогти кожному з них знайти сили жити далі…

Читайте також: Понад 2 тисячі громадян звернулося до Центру життєстійкості у Рівному за місяць роботи