fbpx

«Пригадати все» допоможуть звичайні продукти

Діліться інформацією з друзями:

Ви відчуваєте, що вам складно чітко мислити, забуваєте важливі та не дуже речі майже одразу, як їх пригадали, а завдання, яке займало колись 10 хвилин часу, виконуєте тепер щонайменше годину чи більше?

«Пригадати все» допоможуть звичайні продукти. Включіть їх у щоденне меню і забудьте про погану пам’ять!

  • Горнятко кави, яке вип’єте вранці, чудово стимулює роботу думки. Тестування, що провели вчені з Арізони, свідчить: у людей літнього віку, які вживали 220-270 мг кави щодня, пам’ять краща, ніж у тих, хто надає перевагу напоям без кофеїну.
  • Каші – ячмінна і перлова – найсприятливіше впливають на швидкість і якість запам’ятовування. Дослідження канадських біохіміків показало: після тарілки каші пам’ять поліпшується на 37 відсотків. Правда, поки що не з’ясовано, яка речовина в ячмені (саме з нього виготовляють ячмінну і перлову крупи) підвищує мнемонічні можливості.
  • Риба змушує наші «сірі» клітинки плідно працювати. Нещодавно німецькі вчені спростували твердження, що мозку потрібен фосфор, який міститься у рибі. Насправді він не має на пам’ять значного впливу. Інша справа – поліненасичені жирні кислоти, яких особливо багато в оселедці, трісці, тунці, коропі, вугрі, сардинах. Вони сприятливо діють на мозок і підвищують спроможність сприймати інформацію.
  • Фрукти – ананаси, банани, виноград, яблука особливо важливі для збереження пам’яті. Якщо заморські фрукти не кожному українцеві по кишені, то виноград і яблука обов’язково повинні бути на нашому столі. Завдяки вітамінам і глюкозі вони допомагають людині зосередитися.
  • Горіхи щодня допоможуть зняти втому при важкій і тривалій розумовій праці. Окрім того, у них (як і в рибі) містяться поліненасичені жирні кислоти.
  • Овочі – помідори, морква, червоний перець, цвітна капуста, ріпчаста цибуля і картопля – незамінні для поліпшення розумових здібностей. У помідорах багато марганцю, що необхідний людям, які займаються інтелектуальною працею. Морква сповільнює процеси старіння організму, в тому числі й мозку, активізує обмін речовин у ньому, поліпшує і загострює пам’ять, полегшує запам’ятовування. Такий же ефект дає червоний перець (паприка). Цвітна капуста містить фолієву кислоту, яка необхідна для нормальної роботи мозку, а ріпчаста цибуля поліпшує кровопостачання. Картопля підвищує працездатність.
  • Продукти як джерело білка – м’ясо, птиця, яйця, молочні та морепродукти, злакові й бобові містять амінокислоти, необхідні для будівництва нервових клітин. При нестачі хоча б однієї з них пам’ять почне підводити. Морепродукти (креветки, кальмари, краби) також поліпшують кровопостачання мозку.

Надія ПРИШЛЯК