Тиск нижче норми хтось взагалі не помітить, а для іншого це перетворюється на суцільну муку: дошкуляють млявість, слабкість, швидка втомлюваність, безсоння та головний біль.
Іноді похитує при ходьбі, буває, не вистачає повітря або без причини починає битися серце, частішає пульс, а при різкій зміні положення тіла раптом темніє в очах. Як нормалізувати свій стан?
Які рослини допоможуть гіпотонікам?
На запитання читачки: «Чи є рослини, які допомагають при низькому артеріальному тиску почуватися нормально?», – відповідає лікар-фітотерапевт Євген ШМЕРКО:
«Гіпотонікам на допомогу – барвінок малий. Приймайте також настій із ягід, кори та коріння чорної бузини. Товаришуйте з цією рослиною, особливо восени та взимку.
Обов’язково пийте морси з брусниці та лохини.
Також розсмоктуйте апілак по 2 таблетки 2-3 рази на день протягом місяця».
При зниженому тиску лікарі радять займатися ходьбою на місці (можна і не на місці) – з п’яти на носок. І одночасно, в такт ногам, стискайте і розтискайте кулаки.
Ця проста гімнастика сприяє підвищенню тиску та зміцненню серцевого м’яза. Виконувати її треба щонайменше 15 хвилин на день.
У книзі «Божа аптека» від зниженого тиску подано такі рецепти:
Відвар татарника колючого посилює серцеві скорочення, тонізує організм при гіпотонії та допомагає при серцевій слабкості.
Висушений татарник, видаливши колючки, потовкти на порошок і приймати по 1 чайній ложці 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди.
Можна також залити 2 склянками окропу 2-3 столові ложки трави татарника і настояти ніч у термосі. Випити весь настій протягом дня за 3 рази (до їди). Приймати протягом 2-3 тижнів.
Марія МАТВІЄНКО
Читайте також: Що робити, якщо «скаче» тиск
- Як задекларувати знайдену зброюВогнепальну зброю та боєприпаси до неї необхідно негайно задекларувати. Вступив у дію Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України»щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю