Прощавай, олів’є: названо найкращу дієту 2021 року

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Середземноморська дієта стала кращою четвертий рік поспіль за версією журналу US News&World Report. Дієтологи також виділили флексітаріанску і DASH-дієти.

Редакція названого видання опитала експертів з харчування та проаналізувала більше 40 видів дієт для своєї щорічної вибірки.

Журналісти склали списки кращих дієт для втрати ваги, дієт для діабетиків і людей з хворим серцем, легких дієт, дієт з рослинними продуктами, збалансованим харчуванням тощо.

У загальному списку кращих дієт 2021 року перше місце четвертий раз поспіль зайняла середземноморська дієта.

На другому місці опинилася DASH-дієта (Dietary Approaches to Stop Hypertension – дієтологічний підхід до лікування гіпертонії), а на третьому – флексітаріанська дієта.

Загальні характеристики цих трьох дієт полягають у тому, що вони передбачають відмову від оброблених харчових продуктів і вживання страв з фруктами, овочами, бобами, сочевицею, цільними зернами, горіхами і насінням.

«Ми зібрали комісію з 24 експертів, які досліджують дієти, зниження ваги і ожиріння. Вони оцінювали кожну дієту по ряду різних показників: наскільки легко її дотримуватися, наскільки ймовірно, що вона призведе до тривалої втрати ваги, наскільки вона корисна і безпечна, і наскільки вона ефективна для запобігання або лікування хронічних станів, наприклад, діабету і хвороб серця», – пояснила головний редактор відділу здоров’я в US News&World Report Анджела Хаупт.

Дієтологи радять починати середземноморську дієту з приготування однієї страви на основі бобів, цільнозернових і овочів з травами і спеціями щотижня. Після цього можна переходити на страви без м’яса.

Серед основних зернових круп експерти виділяють киноа, амарант, просо, фарро, жито, камут і теф.

Якщо ж ви не можете обійтися без м’яса — краще вживати не більше 85 грам курки або іншого нежирного м’яса в основній страві блюді. У якості десерту дієтологи також радять вживати фрукти.

джерело: https://nv.ua/ 

Діліться корисною інформацією з друзями: