Прокинулися серед ночі. Глибокої ночі ви несподівано відкриваєте очі й прокидаєтеся. Організм ще хоче спати, але зробити це не так вже й просто. Більшість із нас в марних спробах заснути лише доводить себе до безсоння. Спробуйте дотримуватися таких рекомендацій.
Не ходіть в туалет. Звичайно, якщо природна потреба занадто вже велика, тут нічого не поробиш, потрібно йти. Але піти в туалет, «раз вже я все одно не сплю» – це велика помилка і практично повна гарантія, що заснути знову буде непросто.
Навіть звично сісти на ліжку вже загрожує тим, що ваш серцевий ритм збільшиться порівняно з тим, який був під час сну (приблизно 60 ударів на хвилину). Коли ви піднімаєтеся і йдете в іншу кімнату, ритм стає частішим, пояснює фахівець зі сну, доктор Майкл Бреус.
Щоб відновити несвідомий стан, серцебиття знову повинно опуститися до 60 ударів на хвилину. А це відразу не відбувається. Тому вам так нелегко знову заснути.
Не перевіряйте час. Інша порада від доктора Бреуса – як би не було важко, спробуйте розслабитися і відключити розум. Не дивіться на годинник, не перевіряйте телефон – дії, які сучасна людина робить інстинктивно, ледь відкриє очі.
Не рахуйте час до підйому. Багато людей страждають від ірраціонального страху не отримати достатню кількість годин сну. Тому, прокинувшись серед ночі, вони починають вираховувати час, що залишився до дзвінка будильника. В результаті так і не можуть заснути.
Ось правильна модель поведінки для тих, хто випадково прокинувся дуже рано: закрийте очі, поверніться на інший бік, вимкніть думки – і знову проваліться в сон до самого ранку.
Надія ПРИШЛЯК
Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію
- «Рагу довголіття» з маловідомого овоча допоможе стати довгожителемМешканці грецького острова Ікарія, як і мешканці інших «блакитних зон» світу, до яких належить цей острів, мають у 10 разів більше шансів стати довгожителями, ніж «середньостатистична» людина в США. І це, не в останню чергу, залежить від дієти.