Як змусити себе пити більше води і зробити це повсякденною звичкою, щоб убезпечити своє здоров’я від згубних наслідків водного дефіциту?
Власним досвідом того, як таким чином подовжує свою молодість і життя без хвороб, поділилась у попередньому номері нашого тижневика уродженка Рівного, а нині мешканка Ізраїлю, Людмила Колосова. Сьогодні публікуємо продовження її розповіді.
(Закінчення. Початок у № №13, 14) або на сайті за посиланнями:
Сода-прибиральниця
Сода – окрема тема. І ось як я до неї прийшла. Десять років я працювала в будинку престарілих. Відчувала, що декотрі старі люди неприємно пахнуть, з них аж сиплеться шкірний епітелій. Стала цікавитись в інтернеті, як допомогти своїм підопічним і що радять із цього приводу медичні світила. І знайшла найкращий засіб – це звичайна харчова сода.
Нейтралізатор запахів. Содою треба мити голову, пах, ноги, вуха – вона нейтралізує всі запахи, в тому числі сечі, усуває надмірне лущення шкіри. З моїх підопічних ніколи не сипалось, бо я мила їх водою із содою. Хазяїн установи був настільки вражений результатом, що дозволяв купувати по 10 кілограмів соди, тобто на весь заклад.
Душ із содовою водою. Приймаю його щоранку й досі. У літрі кип’ятку розчиняю столову ложку з верхом соди. Розбавляю цей розчин ще літром-двома теплої води. Цією водою приймаю душ, нею чищу зуби, після чого ще й випиваю склянку содової. І ніякого запаху з рота, а він буває такий же неприємний, як і запах ніг.
У цей період, що ускладнений карантином на грип, важливо обливатися водою з харчовою содою при користуванні ванною чи душем. Це дуже хороший засіб дезінфекції. Тільки ми самі здатні захистити себе.
Содові ванночки. На півтора-два літра теплої води додаю по столовій ложці соди і солі, в міру охолодження доливаю у тазик гарячої води з чайника. Процедура займає 15–20 хвилин. Окрім іншого оздоровчого ефекту, після регулярного застосування таких ванночок про грибок на нігтях забудете.
Сода в побуті. Вважаю, що бережливе ставлення до здоров’я – це і чистота в помешканні. Й тут мені сода в поміч, при цьому ніякої хімії, а отже, ніяких алергенів чи іншої шкоди для здоров’я.
Взуттєвий дезодорант. Мої хлопці – син і внук – знають: якщо є запах від ніг, то вже передвісник грибка. Щоб його не було, двома пальцями набирають порошку і сиплють у своє взуття. Моє взуття стоїть у шафі з одягом, і ніколи там не чути запаху. Все просто: коли ставлю на зберігання (звісно, чисте), насипаю у взуття пів чайної ложечки соди.
Чистий посуд. Його очищаю содовим порошком, він легко розчиняє бруд і жир – посуд після споліскування проточною водою аж рипить від чистоти.
Безпечний засіб для прання. Щоразу, як перу білизну, причому будь-яку, розчиняю соду гарячою водою і вливаю розчин у барабан пральної машини. Мій внук працює шеф-кухарем у ресторані, тому його одяг потребує щоденного прання, бо вбирає кухонні запахи. Буває, внук сам не встигає, то залишені ним речі перу я. Спочатку кладу їх у гарячу воду із содою на хвилин 5–10, а тоді вже перу. Внук розпитував, як мені вдається зробити одяг таким свіжим, бо після звичайного прання запах таки був. А весь секрет – у соді.
З ліками від природи у мене взаємна любов
– Кажуть, все геніальне просте. Ви теж так вважаєте?
– У цьому я глибоко переконана. З колегами на роботі ми не раз розмовляли про те, що Бог створив ліки, які виліковують все. Вони доступні й дієві – довкола нас, треба лише знати про них і не лінуватись використовувати. Деякі корисні рослини я купую в магазині. Але більшість заготовляю там, де живу. Наприклад, назбирала звіробою, бо знаю, що він чистить нирки і виводить токсини із сечею через цей своєрідний сміттєвий бак.
Добре, якщо в домі завжди є валер’янка, бо вона нормалізує артеріальний тиск і допомагає шлунку. Дуже люблю кропиву, яка тут росте лише два-три місяці. За цей час насушую її і набиваю нею дві повні наволочки з подушок.
Час від часу за порадою лікаря вживаю профілактичний антибіотичний збір. Якраз оце хочу приготувати на тижневий курс прийому: взяти по чайній ложці лаврового листя, меліси, полину, мирту, звіробою, безсмертника і розмарину (його тут багато росте). Заварюватиму щодня по чайній ложці суміші на склянку води. Результат можна буде побачити згодом, через три-чотири місяці.
– На першому місці стоїть лаврове листя, чому?
– Не випадково. Мені й до того були відомі його багатющі корисні властивості. Але то були просто теоретичні знання. Моє уявлення про цю безцінну рослину перевернув мій знайомий лікар (в Ізраїлі він працює медбратом, бо лікарям тут потрібне знання івриту).
Він розповів цікавий випадок зі своєї практики. Якось до них привезли спортивну команду, яка побувала на змаганнях у Таїланді. Хлопці виграли змагання і вирішили відзначити перемогу: купили випивку, запросили повію. Звісно, всі підхопили венеричну хворобу – сифіліс. Через кілька днів потрапили в тяжкому стані до лікарні.
Лише один спортсмен не захворів. Чому? Бо, розповів, як і вся його родина, з діда-прадіда має звичку жувати лаврове листя. Воно є антисептиком і антибіотиком, тож знищує погану мікрофлору. Доти я і гадки не мала про потужну захисну силу цих духмяних листочків, які ми викидаємо після приготування страви.
Отак я й подружилася з рослинами і полюбила їх. Схоже, вони відповідають взаємністю. Та й хворіти мені ніяк. Ще стільки корисного хочу зробити! Наприклад, мрію відкрити курси для дітей і навчати їх гарному і корисному мистецтву. В Ізраїлі є діти з багатьох країн і континентів. Проте хороших викладачів майже нема. А так хочеться, щоб діти мали справу до душі, росли людянішими. Цими днями я почула, що ще в Білорусі дають хороші курси. Хочу їх відвідати…
Сподіваюсь, якщо хтось захоче підтримувати здоров’я в тонусі так, як це роблю я, то апробовані мною рецепти йому не зашкодять. Бажаю всім здоров’я і довголіття! До цього ще треба додати велике бажання до життя, бажання побачити майбутнє і любов до своїх близьких. Це – найкращі ліки.
Розмову вела Марія КОРНІЙЧУК
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»