Посміхайтеся: психологи розкрили як усмішка впливає на настрій

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Згідно з результатами дослідження вчених з Університету Південної Австралії, усмішка може обдурити мозок людини і змусити її бути позитивнішою.

Психологи дослідили, як м’язи обличчя пов’язані з позитивним настроєм людини і провели експеримент, в межах якого піддослідних просили тримати ручку між зубами, імітуючи усмішку.

Виявилося, що м’язова активність, що виникає при усмішці, змінює не тільки вираз обличчя, але і стан тіла, змушуючи організм генерувати більше позитивних емоцій.

Вчені пов’язують це з тим, що усмішка стимулює мигдалеподібне тіло, — емоційний центр мозку, який вивільняє специфічні сигнали, що відповідають за позитивний емоційний стан.

«Для психічного здоров’я це має цікаві наслідки. Якщо ми зможемо обдурити мозок і сприймати „стимули щастя“, ми потенційно можемо використовувати цей механізм для поліпшення психічного здоров’я», — говорить автор дослідження, доктор Мармолехо-Рамос.

Вчені кажуть, що результати цього дослідження можна пояснити доволі просто: коли м’язи тіла людини сигналізують про те, що вона щаслива, ця людина також починає сприймати світ навколо себе у позитивному ключі.

Іншими словами, м’язова система переплітається з системою сприйняття людини, коли ми активуємо ці емоційні стимули за допомогою усмішки.

«Ми виявили, що у оптимістів ризик серйозних ускладнень, викликаних серцевими захворюваннями, на 35% нижче у порівнянні з песимістами», — заявив автор дослідження, професор кардіології у лікарні Святого Луки в Нью-Йорку Алан Розанські.

Проаналізувавши емоційний стан людей та історії їхніх хвороб, вчені дійшли висновку, що люди з позитивними поглядами на життя з більшою ймовірністю залишалися здоровими тривалий час, на відміну від тих, хто вважав, що «у майбутньому все буде погано».

Попередні дослідження також демонстрували, що люди з «високим рівнем оптимізму» в середньому жили на 11−15% довше, ніж респонденти з негативним мисленням

Джерело: https://nv.ua/

Діліться корисною інформацією з друзями: