fbpx

Негативні емоції підточують здоров’я людини

Діліться інформацією з друзями:

Дві з половиною тисячі років тому великий філософ Греції Гіппократ вчив про те, що людське здоров’я залежить не тільки і не стільки від зовнішніх показників (чи то якість споживаної їжі, вдихуваного повітря або способу життя), а й негативних емоцій. Від того, чи живе людина в гармонії з собою і оточуючими залежить її здоров’я.

Древні знали: все, що впливає на мозок, рівною мірою впливає і на тіло.

Проте вже у XVII столітті, за часів Декарта, про це призабули. І людину благополучно «розділили» на дві складові: розум і тіло. А хвороби визначили як або чисто тілесні, або душевні, які й лікувати рекомендувалось абсолютно різними способами. І тільки тепер ми стали дивитися на людську природу, як колись Гіппократ, цілісно, розуміючи, що неможливо розділити душу і тіло.

Сучасна медицина накопичила достатньо даних, які підтверджують, що природа більшості захворювань психосоматична. А це означає, що кожна людина сама несе відповідальність і за хвороби, від яких страждає, і за одужання від них. Тобто наше здоров’я, як і емоції та думки, – в наших руках.

Які ж риси характеру й емоційні стани можуть викликати те чи інше захворювання? Над цим питанням працювало чимало вчених і медиків. І ось що вони з’ясували.

Серце болить через брак любові

Одні з найпоширеніших захворювань – серцево-судинні – можуть виникнути внаслідок нестачі любові й відчуття безпеки чи від емоційної замкнутості людини. Якщо хтось вважає, що кохання не вартий або не вірить у нього, а може, просто соромиться проявляти це почуття до інших людей, то він обов’язково зіткнеться з проявами захворювань серцево-судинної системи. Якщо ж людина відкриється своїм істинним почуттям і дозволить іншим полюбити себе, то хвороба почне відступати.

Артрити притаманні безвідмовним

Артрити властиві людям, які не вміють сказати «ні». Тим, хто вважає, що їх експлуатують. Цим людям необхідно навчитися відмовляти. Люди, які готові звалити на свої плечі непосильні навантаження і невтомно працювати, щоб відповідати очікуванням оточуючих, ризикують захворіти на гіпертонію. А потрібно всього лише прислухатися до своїх відчуттів і бажань, адже «хто везе, на тому і їдуть». Відтак і зламатися недовго, тоді вже точно нікому нічого не доведеш.
Розчарування пригнічує нирки

Проблеми з нирками можуть турбувати людей критичних або тих, хто серйозно розчарувався в чомусь. Цим людям властиво вважати, що їх гноблять і обманюють. Такі негативні емоції і почуття призводять до непотрібних хімічних процесів у людському організмі.

Невміння або небажання бути самостійним можуть спровокувати астму або інші проблеми з легенями.

Стрес породжує гастрит

Шлункові проблеми (закрепи, виразковий коліт), на думку психотерапевтів, вказують на застрявання в минулому, небажання відмовитися від старих ідей і поглянути на сьогодення. Шлунок – показник наших проблем. Агресивність, ненависть, заздрість і страхи – це ті емоції, придушення яких може призвести до шлункових розладів. Не намагайтесь ігнорувати і пригнічувати ці негативні емоції, спробуйте осмислити й усвідомити їх. Тривале роздратування, особливо властиве стану стресу, призводить до гастриту. Закрепи говорять про надлишок накопичених емоцій і переживань. Постарайтеся позбутися їх і звільніть місце для нових вражень. Надлишок шлункового соку і, як наслідок, печія свідчать про пригнічену агресивність.

Злість запускає інфекційні захворювання

Проблеми з очима, з погляду психодіагностики, сигналізують про неприйняття навколишнього світу таким, яким він є, про небажання щось бачити. А якщо ми намагаємося постійно ігнорувати інформацію, яку отримуємо через вуха, то ризикуємо придбати захворювання слухового аналізатора.
Пусковими механізмами інфекційних захворювань є злість, роздратування і прикрість, душевний розлад. Саме тому недостатня опірність організму, до якої додається ще й інфекція, пов’язана саме з порушенням душевної гармонії.

Найчастіше відчуття внутрішньої порожнечі пробуджує апетит, а переїдання створює ілюзію її наповненості. І як наслідок – ожиріння. Важливо пам’ятати, що душевний дефіцит їжею не заповниш.

Нерішучість псує зуби

Проблеми із зубами можуть бути викликані нерішучістю і нездатністю приймати самостійні рішення. Адже карієс позбавляє зуби твердості. Тому так імунна система людини реагує на страх перед наслідком своїх рішень.

Проблеми зі спиною є наслідком пережитої нестачі підтримки, зайвої вимогливості до себе і внутрішнього перенапруження.

Втеча від дійсності обертається безсонням

За безсоння відповідальність несе теж сама людина. Провокує її небажання бачити життя таким, яким воно є, втечею від дійсності. Навчіться підбивати підсумки дня, дозвольте собі спокійний відхід до сну, і це поверне нормальний ритм життя. Навіть історія такого страшного захворювання, як рак, що вважається невиліковним, повна прикладів зцілення. Саме віра важко хворих людей у своє одужання і в сили власного організму впливали на позитивний результат хвороби.
Отож навчіться справлятися з негативними переживаннями та емоціями, які згубно впливають на психіку, а відтак загрожують здоров’ю.

Ірина ВАСИЛЮК

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»