fbpx

Недоказова реабілітація: вакуумний масаж

Діліться інформацією з друзями:

У банках не лише зберігають гроші чи заготовляють консервацію. Їх унікальним підвидом досі продовжують лікувати від безлічі хвороб та застосовувати під час реабілітаційного процесу. Мова про так званий вакуумний масаж.

У 1970-их роках цей вид масажу був придуманий для лікування шрамів після опіків та травм. Сьогодні ж це модна процедура, яка буцімто знімає набряки, бореться з відкладенням солей, позбавляє зайвих кілограмів та знімає біль і напруження мʼязів.

В одному зі своїх досліджень Jill Meirte і Peter Moortgat перевірили вплив вакуумного масажу на товщину епідермісу та дермального шару. З’ясувалося, що протягом однієї години його товщина й справді змінюється. Втім, через дві години ефект від процедури повністю зникає.

В одній з публікацій, яку можна знайти в National library of medicine, дослідники проаналізували всі дані з PubMed, Web of Science та Google Scholar. Висновок науковців – невтішний. Доказова база щодо ефективності методу шкутильгає на обидві ноги. Навіть у контексті лікування шрамів.

Були спроби довести ефект вакуумного масажу через реконструкцію та переорієнтацію колагену в тканинах. Аналізували його вплив на індукцію апоптозу міофібробластів. Втім, не знайшли. Ефективність методу підтвердити не вдалося.

Цінуйте свій час та здоров’я. Обирайте лише активну, доказову та безоплатну реабілітацію від держави.

Джерело: МОЗ України

Читайте також: Важливо мати підписану декларацію із сімейним лікарем