У Рівненській області перше щеплення проти кору у віці від 2 до 17 років отримала 2 271 дитина. Ще 1 491 дитина віком від 7 до 17 років отримала друге щеплення.
Про перші результати кампанії з «наздоганяючої вакцинації» проти кору, розповів під час брифінгу завідувач відділу імунопрофілактики Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб Віктор Мороз.
Нагадаємо, «наздоганяюча вакцинація» триває для дітей, які внаслідок зміни місця проживання, тимчасового виїзду за кордон чи інших обставин пропустили планові щеплення.
«Загалом в області охоплено щепленнями 3182 дитини що становить 53% від запланованих. Загалом у Рівненській області 6 тисяч дітей підлягають імунізації кору. Тобто це ті діти, які в не отримали планові щеплення», – розповів Віктор Мороз.
Найнижча статистика щеплень у Сарненському районі. В даному районі перше щеплення отримали лише 23% дітей. А друге щеплення – 16%.
Він нагадав, що для захисту від кору потрібні дві дози вакцини КПК, що містять живі, але ослаблені віруси кору, паротиту та краснухи. За календарем щеплень першу дозу вакцини вводять дітям у 12 місяців, другу дозу – в 6 років. Дітям, яких не було вакциновано вчасно, вводять дві дози вакцини з інтервалом мінімум у 1 місяць.
«Якщо невакцинована дитина або доросла людина заразиться і перехворіє на кір, у неї, певна річ, сформується природний імунітет від цього захворювання. Однак ця хвороба може мати вкрай тяжкий перебіг і часто потребує госпіталізації. Інфекція може викликати ускладнення (пневмонію, енцефаліт, тобто запалення головного мозку), призвести до інвалідності чи смерті. А також може бути ослаблення імунітету протягом місяців і навіть років — «імунна амнезія»», – додав Віктор Мороз.
У Рівненській області працює 189 пунктів щеплення проти кору.
Знайти найближчий пункт щеплення можна за посиланням: https://docs.google.com/…/1-CKQ8NGMOSKmAl…/edit…
- Використовувати Telegram заборонять держслужбовцям і військовим. Рішення РНБОНаціональний координаційний центр кібербезпеки ухвалив рішення обмежити використання месенджера Telegram в органах державної влади, військових формуваннях, на об’єктах критичної інфраструктури. 19 вересня відбулося засідання Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) – ключового органу координації та контролю у сфері кібербезпеки.