fbpx

На Рівненщині існує проблема відсутності вакцини проти COVID-19

Діліться інформацією з друзями:

Зараз в області йде щеплення другою дозою і лише другою дозою. На залишку вакцини мало і відповідно темпи вакцинації на Рівненщині нарощувати не можливо.

Про це на брифінгу в ОДА розповіла заступниця начальника управління охорони здоров’я Олена Гандзюк.

Гандзюк розповіла, що вакцини AstraZeneca в області на сьогодні на залишку було 80 вакцин. За вчорашніми маршрутами повинні були ще вчора вже щепити людей і сьогодні закінчити. Але є випадки коли дехто не з’явився з тих чи інших причин. І сьогодні вже в області на залишках вакцини не буде. Вакцини CoronaVac на сьогодні на Рівненщині є 468 доз. На сьогодні вакциною CoronaVac щеплюється лише виключно ті хто вакцинувався першою дозою, тому що поставка цієї вакцини була з умовою резервування другої дози.

Говорити про нарощування темпів вакцинації, коли не надходить в регіон вакцина не можна, на жаль. – Олена Гандзюк

Наразі в Рівненській області щеплено 31150 осіб з яких одною дозою 28 782 особи які очікують свого повторного щеплення і другої дозою вакциновано 2368 осіб.

Зараз вакцинують лише мобільні бригади тому, що в перші дні коли ми лише розпочали вакцинацію, говорю про AstraZeneca, щеплення робили лише мобільні бригади. А першу і другу дозу має вколоти одна і та сама бригада або на тому самому пункті щеплення, тому що національна служба здоров’я України оплатить лише дворазову вакцинації. Тому якщо один раз щепився бригадою, а  другу дозу пішов на пункт то відповідно оплачена послуга не буде нікому. Треба обов’язково дотримуватися цього алгоритму відповідно. – наголосила Гандзюк.

Що стосується відмов від вакцинації Олена Гандзюк розповіла, що до цього часу чуємо мову про те, що відбувається чипізація, що можливі дуже тяжкі побічні ефекти, що з якимось хронічними хворобами не можна щеплювати.

“Хоча ми вже неодноразово комунікували з того приводу що мало прямих протипоказів до вакцинації, є лише дуже багато моментів про відтермінування першого щеплення через те завжди веде мову сімейний лікар перед щепленням, а вже потім ми вакцинуємо”. – розповідає Гандзюк.

А наразі є в нас проблема – відсутність вакцини. – підсумувала заступниця начальника управління охорони здоров’я