fbpx

МОЗ: Лікарі повинні формувати медичні висновки про народження дитини, якщо дозволяє технічна можливість

Міністерство охорони здоров’я відновлює вимогу про обов’язкове створення  медичного висновку про народження дитини (МВН) в електронній системі охорони здоров’я.

Днями було ухвалено відповідний наказ МОЗ, який набув чинності з 12 травня 2022 року.  Про це інформує пресслужба МОЗ України.

Згідно з текстом документа, лікарі, які мають технічну можливість для роботи в електронній системі охорони здоров’я, мають формувати МВН у встановленому міністерством охорони здоров’я порядку.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Зокрема, медичний висновок про народження створюється лікарем на підставі медичних записів в ЕСОЗ щодо результатів первинного огляду новонародженого протягом доби з народження дитини.  

Якщо технічна можливість для формування медичних висновків про народження відсутня, а також у випадку народження дитини жінкою без документів, що посвідчують особу, або яка є громадянкою іноземної держави чи особою без громадянства, яка тимчасово перебуває на території України, лікарем видається медичне свідоцтво про народження (за формою 103/о).

Раніше міністерством була передбачена норма, що дозволяє видавати паперові документи про народження дитини у виключних випадках – народження дитини поза закладом охорони здоров’я та за відсутності можливості для транспортування породіллі й новонародженого до відповідного надавача медичної допомоги або за умови її відмови від такого транспортування в обставинах підвищеної загрози життю та здоров’ю.

У такому випадку і лише за цих підстав лікар або будь-який інший медичний працівник, який надавав допомогу в пологах або який був присутній на пологах чи проводив перший медичний огляд жінки та дитини, може виписати один із двох документів:

  • медичне свідоцтво про народження (за формою 103/о), 
  • довідка довільної форми, що прирівняна до медичного свідоцтва про народження (за формою 103/о). Видається за відсутності бланку медичного свідоцтва про народження (за формою 103/о). 

Наостанок важливо зазначити, що видавати одночасно паперове медичне свідоцтво про народження та формувати МВН – заборонено. 

%d блогерам подобається це: