fbpx
Як очистити воду

Міфи про воду: чи можна запивати їжу водою та, чи корисно пити її більше 2 літрів в день

Діліться інформацією з друзями:

Мабуть, усі знають про надзвичайну користь для здоров’я людини такого простого продукту, як чиста вода. Однак із нею пов’язано й чимало міфів, правил та заборон. Як-от про те, що її не слід вживати під час їжі. Або про те, що кожного дня слід випивати не менше як 2-3 літри води.

Чи дійсно ці найпопулярніші твердження про воду правдиві, чи лише міфи?

Відповідь є у медиків.

Вода «розбавляє» шлунковий сік

Очевидно ви чули пораду не пити під час обіду. Мовляв, вода уповільнює процес травлення. Насправді – ні! Вона може навіть допомогти, пояснюють гастроентерологи. Невідомо, як виник цей міф, та фактом є те, що вода довго не затримується в шлунку. Бо майже відразу потрапляє в кишківник. Тож просто не може розбавити шлунковий сік. До того ж чимало продуктів (для прикладу, різні фрукти та овочі) містять чимало води. Медики переконують, що запивати їжу водою може бути навіть корисно. Особливо це стосується тих, хто страждає на закрепи. Вода ж сприяє більш м’якому проходженню їжі верхніми відділами шлунково-кишкового тракту.

Більше двох літрів на день

Рекомендація про те, що дорослим потрібно пити 2,5 літра води щодня з’явилася ще у 1945 році. 8 склянок води на день. Про це чули всі. Мабуть, більшість навіть намагалися «влити» в себе рекомендовану дозу. Численні експерти з правильного харчування, та й навіть лікарі, уточнюють, що суп, чай, сік, компот не враховуються. Ідеться саме про 2,5 літра води.

Тож це міф. Усе враховується. Всі чомусь забули дуже важливу частину рекомендації 1945 року: більшість необхідної нам рідини вже міститься у готових продуктах.

Також на нашу потребу в рідині впливає купа факторів – від фізичних навантажень до медичних показників.

Вода дійсно є найкращим вибором, якщо хочеться пити. Вона не має калорій та найкраще втамовує спрагу.

Проте, як показало одне рандомізоване контрольоване клінічне дослідження, якщо ми говоримо суто про гідрацію, то чай не сильно відрізняється в цьому випадку від води.

Отож, якщо хочете пити, краще оберіть воду. Однак якщо за день ви вживали багато чаю, компоту чи лимонаду, не силуйте себе ще додатковими 2,5 літрами води.

Марія МАТВІЙЧУК