fbpx
Міфи про родимки

Міфи про родимки

Діліться інформацією з друзями:

Навколо родимок сформовано багато домислів та міфів. Міфи про родимки обговорюють навіть самі лікарі.

Міф 1

Травмовану родимку треба видаляти. Для початку треба обробити рану антисептиком та звернутися до лікаря. Доведено, що сама травма не є пусковим механізмом для розвитку меланоми, але огляд лікаря допоможе виключити розвиток злоякісної пухлини.

Міф 2

Людина має багато родимок і веснянок. Це не є приводом для занепокоєння. Найчастіше злоякісні утворення виникають на чистій шкірі, а ризик переродження родимок та веснянок є дуже низький.

Міф 3

Якщо здерти родимку – це може викликати рак. Таких суттєвих доказів немає, що родимка неминуче перетвориться на меланому. Якщо була здерта меланома, яка не була діагностована, то травма може спровокувати її зростання.

Міф 4

Родимки не можна видаляти, бо це призведе до розвитку раку. Видалення родимок, які віднесені до доброякісних або проводилося за медичними показами, не призводить до розвитку раку, при умові, що процедура проводилася в медичному закладі кваліфікованим лікарем. Це запобігає її переродженню і рятує життя.

Міф 5

Родимку можна видалити самостійно різними розчинами. Самостійно видаляти родимки в жодному разі не можна. Самолікування може призвести, в кращому випадку – до утворення опіків та рубців, в найгіршому – якщо родимка виявиться меланомою, це призведе до пришвидшення її росту. Пам’ятайте, діагностувати та видаляти новоутворення має право лише лікар, який володіє спеціальними навичками.

Міф 6

Про те, що меланоми частіше з’являються на обличчі та руках. За статистикою, у жінок меланоми частіше з’являються на ногах, а у чоловіків – на спині.

Шкіра – це найбільший орган людини й вона потребує кваліфікованого відношення до себе. Тому не експериментуйте з власним здоров’ям.

Лікарі радять регулярно оглядати свою шкіру та стежити за тими родимками, які труться об одяг.

Джерело: Рівненський обласний ЦКПХ

Читайте також: Вам відмовили у медичній допомозі? Вимагають гроші? Як подати скаргу до НСЗУ