fbpx

Медики з’ясували, скільки овочів і фруктів потрібно їсти, щоб жити довше

Діліться інформацією з друзями:

Нове дослідження американських кардіологів, до якого залучили близько 2 мільйонів людей по всьому світі, підтвердило, що вживання 3 порцій овочів та 2 порцій фруктів щодня запобігає хронічним недугам, у тому числі й серцево-судинним та онкологічним. А отже продовжує тривалість життя.

Про це йдеться в журналі Американської кардіологічної асоціації.

Дієти, багаті фруктами та овочами, знижують ризик багатьох хронічних захворювань, які є основними причинами смерті, включаючи серцево-судинні захворювання та рак. Однак, згідно з даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, лише один із десяти дорослих їсть достатньо фруктів чи овочів.

Дослідники переконалися, що споживання приблизно п’яти порцій фруктів і овочів (2 і 3 порції, відповідно) на день пов’язане із найнижчим ризиком смерті. До речі, одна порція становить 150-200 грамів. Цікаво, що збільшення кількості овочів і фруктів у щоденному раціоні понад названі показники, додаткової користі не приносить.

Вживання приблизно двох порцій фруктів на день і трьох порцій овочів на день асоціювалося з найбільшим довголіттям.

Ті хто вживав «5 правильних порцій» на день мали на 13% менший ризик смерті від усіх причин; на 12% нижчий ризик смерті від серцево-судинних захворювань, включаючи хвороби серця та інсульт; на 10% менший ризик смерті від раку; і на 35% нижчий ризик смерті від респіраторних захворювань, таких як хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).

Скористайтеся найпростішою рекомендацією кардіологів – наповнюйте принаймні половину вашої тарілки фруктами й овочами під час кожного прийому їжі.

Однак не забувайте, що не всі фрукти та овочі однаково корисні. Наприклад: крохмалисті овочі, такі як горох і кукурудза, фруктові соки та картопля не були пов’язані зі зниженням ризику смерті від усіх причин або конкретних хронічних захворювань.

З іншого боку, зелені листові овочі, зокрема, шпинат, листя салату і капуста, а також фрукти та овочі, багаті бета-каротином і вітаміном С (цитрусові, ягоди та морква) мають вагомі переваги.