fbpx

Коли сіпається око

Діліться інформацією з друзями:

Війна неабияк виснажує нервову систему людей. Через постійні загрози, повітряні тривоги й страшні новини у людей постійно виникає паніка.

На тлі перманентного стресу наш організм починає захищатися всіма способами, аби привернути увагу до внутрішньої проблеми. Багато хто помітив, що від перенапруження час від часу сіпаються верхні повіки на очах або тремтять руки.

То чому ж виникає нервовий тик і як йому запобігти?

Нервовий тик – це скорочення лицьових м’язів, ока, брови. Або на кінцівках у вигляді посмикування пальців, грудних м’язів, сідничних тощо.

Цей стан часто спостерігається у тих, хто має розлади нервової системи, періодично стресує, надмірно хвилюється або має нестабільну психіку.

На щастя, ненав’язливий нервовий тик піддається лікуванню. Найліпше його підібрати зможе лікар-невролог. Найімовірніше, він призначить такій людині курс заспокійливих медпрепаратів.

На жаль, в умовах війни не в усіх є можливість звернутися до спеціалістів. Тож варто знати про методи, що допоможуть полегшити стан або й побороти цю проблему.

Виконуй регулярно фізичні вправи. Вони дозволять дещо відволіктися від проблем буденності і розвантажити тіло. Ніхто не каже серйозно займатися спортом. Достатньо виконувати зарядку, попідтягуватися чи піти на пробіжку.

Гуляйте на свіжому повітрі. Прогулянки мають більше значення, аніж нам здається. Дозволяйте собі частіше відпочивати, адже перенавантаження швидко позначиться на стані організму. Виходьте на вулицю лише у безпечний час: залишайтеся вдома під час комендантської години та в укритті під час повітряних тривог.

Не дивіться фільмів жахів і не «зловживайте» новинами. Не створюйте своїй нервовій системі зайвих причини для хвилювання. Хочеться трохи розслабитися чи відволіктися? Подивіться комедію чи сімейний фільм.

Вчіться давати раду стресу. Не приймайте все близько до серця. Знайте, що на кожну ситуацію знайдеться рішення, навіть якщо його одразу не видно. Зайве хвилювання – «ласощі» для нервового тику. Тож не варто його підживлювати. Намагайтеся сприймати все легше. Якщо відчуваєте, що людина чи ситуація незабаром виведуть тебе з рівноваги, спробуйте абстрагуватися та подумати про щось дійсно хороше.

Повноцінно харчуйтеся та висипайтеся. Бажано не забувати їсти. До того ж робити це не один-два рази на день, а цілих п’ять! Щоправда, маленькими порціями. І додавайте до раціону свіжі овочі та фрукти.

Якщо ви навчитеся керувати власними емоціями та менше піддаватися чужому впливу, то й нервовий тик зменшиться.

Ксенія БОЙКО