fbpx

Коли і як прибирати, щоб не накликати біду

Діліться інформацією з друзями:

Чи ви задумувалися колись, чому існує традиція прибирати в домі саме в суботу, а не в четвер чи понеділок? Наші предки знали, що очищення дому – це не просто позбавляння від пилу і сміття, а потужне енергетичне дійство, яке звільняє ваш життєвий простір від негативу і хаосу. Тож і не дивно, що з цим, здавалося б буденним процесом, пов’язано чимало прикмет і забобонів.

Здавна вважалося, що велике значення має день, обраний для прибирання. Мити долівку та домашні речі не варто у понеділок, бо так можна злякати удачу і накликати на свою сім’ю фінансові проблеми. Максимум, що можна зробити у цей день, – провітрити приміщення або зробите сухе прибирання (пропилососити чи скористатися віником). У п’ятницю дозволяється лише міняти постільну білизну і стерти пил. У неділю краще відпочити і провести час з близькими. Інші дні для прибирання в домі підходять.

Але тут зверніть увагу на те, що для вологого прибирання краще обрати світлий час доби. Бо, прибираючи після заходу сонця, ризикуєте закликати в дім біди і хвороби. Щоб зберегти удачу і фінанси, мити підлогу починайте від порога.

Якщо ж хтось із ваших домашніх вирушив у поїздку, то перші три дні прибиратися в жодному разі не можна.

Прикмети не рекомендують виносити сміття увечері, адже це може спровокувати сварку.

Безліч прикмет пов’язано і з традиційним інструментом прибирання в українських домівках – віником. З його допомогою можна намести щастя і здоров’я або ж накликати біду. У домі не повинно бути більше одного віника. До того ж його слід завжди зберігати в чистому вигляді. Прикмета каже, що не можна підмітати в домі двома різними віниками, бо будуть проблеми з грошима, конфлікти та інші неприємності. Багато сучасних господинь, як і їхні прабабусі, ставлять віник ручкою донизу. Бо пам’ятають, що це захищає дім від «візиту» нечистої сили. А дехто досі «замітає сліди» за непроханими гостями, щоб наступного разу вони не приходили без запрошення.

Ксенія БОЙКО