Кількість хворих на туберкульоз і гепатит зросла. Але не суттєво.
За останні сім років на Рівненщині пролікували майже три сотні пацієнтів з ВІЛ та гепатитом С. Ефективності при цьому досягнули у майже 96% хворих. Цьогоріч ще 83 таких пацієнти розпочали курс лікування.
Динаміку діагностики та захворювання на соціально-інфекційні хвороби обговорили під час засідання обласної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
«Фіксуємо незначне зростання кількості хворих на туберкульоз і гепатит. Це відбувається, зокрема, через ефективнішу діагностику. Причиною також є велика кількість переселенців, які не проходять вчасно скринінг на виявлення цих хвороб. Адже лише 33% ВПО, які підлягають скринінгу на туберкульоз, пройшли таке дослідження. Над цим варто працювати, щоб надавати якісну медичну допомогу на ранніх етапах захворювання», – зазначив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій ПОДОЛІН.
Як повідомила заступниця директора Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення ОДА Олена ГАНДЗЮК, Рівненщина забезпечена медикаментами для лікування гепатиту B. Для гепатиту C поставки очікуються в листопаді цього року.
Проблему з нестачею препаратів пояснила фахівчиня Центру громадського здоров’я Марина АЛЕКСАНДРОВА: «Внаслідок проведеної децентралізації в медичній сфері заклади охорони здоров’я отримали можливість самостійно визначати потребу в кількості медпрепаратів для закупівель. Але не всі ставляться до цього відповідально. Як результат – ліки закінчуються швидше, ніж це планувалось, і доводиться чекати наступних поставок».
Під час засідання прийняли рішення щодо інтенсифікації скринінгу на туберкульоз серед ВПО, посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо соціально-інфекційних хвороб та сприяння покращенню доступу представників уразливих груп до медичних послуг.
Олеся СТЕЛІГА
Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію
- Тарифи на опалення для мешканців Рівного і Квасилова не змінюютьсяДля мешканців Рівного та Квасилова тарифи на опалення залишаються незмінними і залишаються на рівні 2021 року. Водночас Виконавчий комітет Рівненської міської ради розглянув сьогодні питання про коригування тарифів на теплову енергію та підтримав встановлення економічно обґрунтованого тарифу.