Кількість хворих на коронавірус рахувати не будуть

Діліться корисною інформацією з друзями:
У ході селекторної наради президента з представниками уряду та правоохоронних органів у середу, 22 липня, обговорювалися нові правила карантину в Україні, повідомляє прес-служба Офісу президента.
Так, міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що сьогодні Кабінет Міністрів розгляне постанову, в якій визначені нові норми проведення карантину.
Зокрема, норми карантину, встановлені в Україні, узгоджуються з європейськими, також змінюються підходи до показників захворюваності. Рахувати будуть не за кількістю хворих, а за динамікою захворюваності, як це робиться в країнах Європейського Союзу.
Також  Максим Степанов зазначив: 
“У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень визначається автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних та затверджується Національною комісією ТЕБ та НС”.

При цьому він наголосив, що навіть для «зеленої зони» продовжують діяти певні карантинні обмеження. “Зелена зона” не означає повне зняття карантину,  — підкреслив Максим Степанов.

Відтак, йдеться про такі карантинні обмеження для «зеленої зони»:

  • у громадських будівлях обов’язковим є носіння маски або респіратора;
  • проведення масових заходів може відбуватися за умови перебування не більше 1 особи на 5 квадратних метрів;
  • кінотеатри мають бути заповнені не більше, ніж на 50%;
  • пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на сидячих місцях.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Відповідно до Постанови, регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається такий, у якому наявна хоча б одна з таких ознак:

  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%;
  • середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%;
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.

В залежності від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиницях застосовуються відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи.

Зазначимо, дія нової постанови стосується періоду з 1 серпня по 31 серпня 2020 року.

За повідомленням МОЗ.

Постійно бути в курсі новин вам допоможе Telegram-канал «7 днів»